11 липня – Всесвітній день шоколаду

Сьогодні, 11 липня відзначається Всесвітній день шоколаду. Тож пропонуємо вам з цього приводу “шоколадну” підбірку книг, які є у нас в бібліотеці.

1. “Шоколад із чилі”, Йоанна Ягелло

Вам доводилося куштувати шоколад із чилі, де солодкий смак поєднується з гіркотою? Саме його нагадує життя 17-річної Лінки, яка щойно вступила до омріяного ліцею. Вона відшукала давно втрачену сестру й нарешті розібралася у своїх почуттях до Адріана. Здається, перед нею чудове майбутнє. Проте не все так рожево. На навчання Лінці доведеться заробляти, мама не в стані сплатити за дорогий приватний ліцей, стосунки із сестрою теж не завжди ідеальні. Крім того, коханий їде навчатися до Лондона, а це означає кількамісячну розлуку. Лінка живе в очікування Різдва, бо тоді Адріан має приїхати до Польщі. Проте на неї чекає неприємний сюрприз. Що ж, може, кохання не завжди мусить бути солодким, як молочний шоколад? Може, воно нагадує шоколад із чилі?

2. “Шоколад”, Джоанн Харріс

У маленькому французькому містечку — карнавал. І саме в цей час у ньому з’являються дві дивні особи — доросла й дитина. Віана Роше та її дочка Анук приїхали, щоб подарувати мешканцям міста небачену досі розкіш — цукерню. Місцевий священик обурений і ставить парафіян перед вибором — церква або шоколад. Якби ж цукерки й шоколадки жінки, чиє волосся пахне вітрами далеких країв, не були такими смачними! Якби вона не вміла вгадувати, чого саме потребує кожен, хто заходить до її крамнички! Тоді у цьому містечку не сталося б стільки драматичних подій… Відкрийте для себе рецепти щастя від Джоан Гаррис. Пориньте у світ шоколадної магії, і ви зрозумієте, що навіть за допомогою солодощів можна змінити життя — звісно, якщо ви маєте добре серце та гарні наміри.

3. “Чарлі і шоколадна фабрика”, Роальд Дал

“Чарлі і шоколадна фабрика” — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»… Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу.

4. “Теплі історії до шоколаду”, Надія Гербіш

Надихнути, втішити, додати солоду й радості. Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, смуток, пошуки, усміх, подорожі, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці й старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни. І дуже хочеться, щоби читаючи цю книжку, ви усміхалися. Смачного читання!

5. “Дело об отравленных шоколадках”, Энтони Беркли (російською)

Дело об отравлении сэра Юстаса – повесы и ловеласа, известного соблазнителя чужих жен – поначалу выглядит довольно простым: достаточно найти среди многочисленных обманутых мужей самого ревнивого, способного даже на убийство. Однако происходит невероятное: каждый из детективов-любителей совершенно уверен в виновности именно “своего” подозреваемого!..

6. “Золушка в шоколаде”, Дарья Донцова  (російською)

Разве могу я, Евлампия Романова, остаться в стороне, если друг заболел? Ужасно: у Вовки Костина нет желудка! Именно такой диагноз поставили в платной поликлинике. Ерунда, врут медики, ест-то он вон с каким аппетитом! Врут, чтобы денежки вытянуть на лечение. Не на ту напали! Недаром же госпожа Романова является сотрудником частного детективного агентства! Вот я пойду и разберусь с коновалами, которые за такие деньги ставят такие диагнозы! Кстати, а откуда у заведующей отделением поликлиники взялся медальон покойной Зои Крон? Зря я решила, что ее мать, рассказавшая странную историю о скоропостижной смерти дочери и письме… с того света, сумасшедшая. Сумасшедшие те, кто задумал кошмарную авантюру. Хотя и они не психи – просто преступники. Опять не так: не просто, а очень опасные. Только я никого не боюсь!

7. “Шоколадное убийство”, Галина Куликова (російською)

В фонтане городского парка утонул знаменитый рок-музыкант, в собственной ванной погиб авторитетный коллекционер, а в декоративном прудике модного ресторана захлебнулась одна из посетительниц. В трагическую случайность никто не верит, ибо обстоятельства гибели каждой из жертв довольно странные. Для следователей в перспективе – это три очевидных “глухаря”. А вот для блестящего аналитика Сильвестра Бессонова – возможность в очередной раз проявить уникальный талант частного сыщика. Преступный замысел изощрен и коварен, а нити расследования ведут далеко, в Южную Америку. При этом бесстрашному Сильвестру и его верной помощнице Майе приходится вступать в единоборство не только с вполне материальными злодеями, но также и с древними духами зла. А ведь начиналась вся эта история очень и очень сладко – один молодой преуспевающий бизнесмен купил шоколадную фабрику…

8. “Шоколадная ворона”, Саша Канес (російською)

Как просто быть такой, как все, – просто плыть по течению и ни о чем не думать. Как ужасно быть такой, как все, – смешаться с толпой и ничем не выделяться. Она не похожа ни на кого – дочь русского летчика и красавицы эфиопки. В ее жизни встречались настоящие мужчины – не потому ли она столь женственна? Судьба никогда не баловала ее – не потому ли у нее мужской характер? Она умеет защищаться и защищать – даже когда исход, казалось бы, предрешен.

9. “Хліб і шоколад. Новели тонкого литва і холодної чеканки”, Мирослав Дочинець

Перед нами – “легка” і “світла” проза.Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній смак, відчуття форми, композиційної самодостатньої творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні “заново” створюють мужчин, у яких закохані, причому кохання двох не припиняється і в потойбіччі. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.

10. “Любовь в шоколаде. Правила счастливой жизни”, Кира Буренина (російською)

«Любовь в шоколаде. Правила счастливой жизни» – это чудесная книга, способная поднять настроение даже в самый дождливый день. Потому что красной нитью через все ее содержание проходит главная мысль – если вы по-настоящему любите и любимы, ничто не может разрушить то ощущение счастья, которое присутствует в вашей жизни. Да, мы порой не замечаем того, что мы действительно счастливы, потому что любимы – ведь к хорошему привыкаешь быстро… Автор знает и делится своими соображениями относительно того, как пронести это сладкое, словно шоколад, чувство в своем сердце, не дать ему утратить первоначальную страстность и свежесть. Ведь именно ради сладкой взаимности и стоит жить! Пусть это станет одним из самых главных правил на каждый ваш день!

11. “Энциклопедия шокоголика. Инструкция к применению”, Полтавцева С. В. (російською)

Книга по размерам соответствует стандартной плитки шоколада, на обложке-тиснение, также напоминающее рельеф шоколадной плитки. Внутри-плотная мелованная бумага, на каждой странички-“сладкие” иллюстрации и различные энциклопедические сведения о шоколаде-от куда пришел в Европу и на Русь, чем полезен, каких видов бывает, приведены рецепты шоколадных десертов, о применении шоколада в косметологии и о многом другом.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *