“Цифра”, вебкамера та підступні тире – як випускники Безкоштовних курсів української мови написали радіодиктант

Цьогоріч наша бібліотека вже втретє стала майданчиком для написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Українське радіо проводить цю акцію з нагоди Дня української писемності та мови 19 рік поспіль.

Учасниками заходу стали випускники Безкоштовних курсів української мови та учасники розмовного клубу “КУМ”.

Відомий мовознавець Олександр Авраменко в прямому ефірі Українського радіо читав текст диктанту, а ми, як і мільйони українців у всьому світі, писали й згадували правила вживання великої літери, намагалися за інтонацією пана Олександра вгадати, де ставити тире, кому чи двокрапку, а ще розбиралися з новою редакцією правопису. У тексті диктанту було, наприклад, слово “вебкамера”. Згідно, з новим правописом його слід писати разом, а от “пів століття” – окремо.

Диктант здавався простим лише на перший погляд! Насправді в ньому було достатньо багато підступних моментів. Навіть у самій назві тексту “Від берести – до “цифри” було два важливі нюанси: тире на місці пропущених членів речення та лапки, оскільки слово “цифра” було вжито не в значенні графічного знаку на позначення чисел.

 

У всякому разі написання радіодиктанту – це корисний досвід та чудовий варіант святкування Дня української писемності та мови!
А помилки – це лише сходинки для самовдосконалення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *