“До побачення там, нагорі”

Хочемо представити книгу французького автора П’єра Леметра, “До побачення там, нагорі”. П.Ламетр письменник і сценарист відомий, як автор, що пише детективи і трилери. Опублікована в 2013 році книга “До побачення там, нагорі” мала шалений успіх і отримала Гонкурівську премію.

Так про що ця книга – про Першу світову війну,  а вірніше про її наслідки. Всі війни дуже схожі одна на одну – нездари командири, які посилають на смерть солдат під час перемир’я, корупція в армії, солдати, які виявились не потрібні своїй державі після війни. Вам це нічого не нагадує?

Для тих, хто втомився від війни – не спішіть робити висновки, адже війна в цьому романі закінчується єдиною батальною сценою, яка круто змінює життя двох головних героїв. Едуар і Альбер дуже різні за соціальним походженням, характером, світосприйняттям, але їх навіки об’єднало фронтове братство. Щоб вижити після війни вони задумали шалену аферу. Сам письменник наголошував, що його роман не історичний, а пригодницький. Тож на вас чекає авантюра.

Це роман смішний, зворушливий і сумний одночасно. Книга про людяність, дружбу, складні стосунки між батьками і дітьми. Про те, що можна пережити війну і жити далі, а можна не пережити, ну  і звісно про справедливість, яка все ж таки існує.

Книга перекладена українською і російською – на всі смаки. Дуже легко читається. До речі, по цій книзі в 2017 році знято досить цікавий фільм. Але фільм – це бачення режисером цієї книги. Ви ж читаючи книгу, зможете бути режисером своєї уяви. Наш бібліотекар, наприклад, подивившись фільм захотіла прочитати книгу. То ж не пропустіть задоволення від читання якісної книги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *