Історія в будинках

В  Запоріжжі  є «шестой поселок», шосте селище. Район проспекту Металургів. В 30-х роках ХХ ст. у голому степу почали будувати «ідеальне соціалістичне місто». План будівництва викликав захват навіть за кордоном – в 1937 і 1939 роках був відзначений на Всесвітніх виставках у Парижі і Нью-Йорку. А в СРСР він довгий час вважався еталоном містобудування. Там знаходиться:

Круглий будинок.

Чудеса Запоріжжя тривають на прикладі так званого Круглого будинку. Він дійсно побудований по колу, і в плані має форму незакінченої букви «О». Житлових поверхів у ньому налічується всього три, а по всьому периметру півкола будинок знизу підпирають (або прикрашають?) масивні, довгасті, плоскі колони. Виглядає такий архітектурний шедевр дуже футуристично.

П’яний будинок.  У Запоріжжі є будинок, який місцеві жителі нагороджують всілякими епітетами, і слово «п’яний» – самий незлобивий з них. А як інакше назвати будинок, який згинається, немов змія, і має велику протяжність? Таких будинків у Запоріжжі ні багато, ні мало, а цілих три! Найвідоміший з них розташований в центрі міста, поруч з греблею ДніпроГЕСу. Він налічує цілих тринадцять під’їздів і вигнутий латинською буквою S. Іноді місцеві жителі називають його «долар».

Плоский будинок. Ця будівля знаходиться на проспекті Соборному, 29. З першого погляду він виглядає, як звичайний  будинок, але якщо подивитися на нього збоку, то може здатися, що він плоский.  За часів Олександрівська тут був прибутковий будинок Когана, який в 1911 році отримав дозвіл на відкриття в ньому “Великого московського готелю”.

Пряниковий будинок. Будівля знаходиться на вулиці Сержанта Медведєва, 4. Таку назву будинок отримав через зовнішню обробку  фасаду – рельєфну плитку. Раніше тут був дитячий садок. Схожу керамічну плитку  можна побачити в Києві на Хрещатику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *