Книги про АТО

Запорізька обласна бібліотека для юнацтва пропонує вам ознайомитись з наявними у наших фондах книжками про АТО.

Антитерористична операція (АТО) триває в Україні близько трьох років, проте у нас вже є свої загиблі, герої, подвиги… Це все становить величезну історію АТО, яка знаходить своє відображення в художньої та документальної літератури.

Про події на сході країни можна дізнатися не тільки з новин, але і з книг. Найбільше інформації − у журналістів, тому в числі перших з’явилися видання «Війна очима ТСН» або “Я − свідок. Записки з окупованого Луганська” журналіста газети “День” Валентина Торби. Крім співробітників ЗМІ за опис і осмислення цієї війни беруться волонтери та письменники. Деякі з них побували на передовій, інші − пропустили події через власну уяву.

1. “АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви”

Масштабний книжковий проект про оборону Донецького аеропорту спільно з Радіо Свобода! Журналісти зібрали унікальний матеріал: понад 100 інтерв’ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій. Також до книги увійшли розповіді й фото кореспондента «The Los Angeles Times» Сергія Лойка.

Книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в «АДу», як його назвали оборонці летовища, — це свідчення кіборгів, розповіді волонтерів та журналістів, коментарі військових експертів та аналітиків з України, Росії, США та Канади, а також представників Генерального штабу Збройних сил України і Головнокомандувача ЗСУ Віктора Муженка. Читайте про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу, про те, що і чому захищали в терміналах ДАП українські бійці. Аналізуйте і робіть неупереджені висновки!

2.  “Полон”, Марія Сидорчук.

Це історія 12 полонених і двох охоронців. Від їх окремих довоєнних історій й до однієї спільної доби, доби між життям і смертю. Історія про любов, яка приводить на війну і перетворює людину на ката… або героя. І ким ти станеш, не знаєш до самого кінця. Адже у кожного є свій внутрішній полон, який сильніший й, іноді страшніший за фізичну неволю.

Попри очевидний військовий контекст назви, це — історія про пересічну цивільну людину, зі зброєю та без. В умовах, коли катастрофа стає буденною річчю. Про вічне у цій буденності. І про те, що війна нікому нічого не «спише»: ні тому, хто вірив, що Бога нема і все дозволено, ні тому, хто вірив, що Він є, але можна покаятися біля краденого образу і Він усе простить…  

Повість написана за мотивами української військової кінодрами CAPTUM, яку 2015 було представлено на міжнародних кінофестивалях, а на початку 2016-го показано в українському прокаті. Але, якщо у фільмі ми бачимо події однієї доби, доби за крок до смерті героїв історії, то в книзі розповідається й про те, що відбувалося з цими людьми до війни, як внутрішньо вони переживають події тієї доби полону, й навіть про те, чим же насправді є душа. До книги також включено кадри з фільму.

3. “Три часа без войны”, Максим Бутченко

Нова книга Максима Бутченко – це історія сучасної України, показана через призму доль трьох людей, які пройшли через військове протистояння на Донбасі і волею випадку опинилися в одній камері Лук’янівського СІЗО. Головний герой – російський офіцер Ілля Кизименко, який воював в українському добровільному батальйоні, потрапляє в камеру з шахтарем Льохою, який після загибелі сім’ї вступив в «ополчення», і старим Петром Микитовичем, який мріяв побачити море, але опинився в одному з «підвалів» «Новоросії». Три людини – три позиції. Особливо обстановка загострилася, коли з’ясувалося, що Ілля винен у смерті дружини і сина Льохи. Протягом трьох годин крок за кроком, слово за слово вони знову пропустили війну через себе, в будь-яку хвилину готові вбити один одного. Чи зуміють вони примиритися, повернутися до втраченого ними життя, повернутися до себе самих, щоб стати людьми, а не машинами для вбивства? …

4.  “Життя P.S.”, Валерія Бурлакова

Коментарі із Facebook замість анотації:

Валерія Бурлакова:
… Це просто мій щоденник, насправді. Перший запис – шахта Бутівка, вечір 30.01.2015 – день, коли загинув Морячок. Далі – записи з тієї ж Бутівки, з моргу, звідки я його забирала як “сослужівєц”, зі шпиталів, з Франківщини і знову з Донеччини… Про кохання, про смерть, про війну, про людей. Про те, як це – цілувати найдорожчу людину, коли вона вже не дихає і про те, навіщо воювати якщо тебе відверто зливають. Про те, яким буває небо над Донецьком о п’ятій ранку і про розмови з військовими психологами. Про дружбу. Про те, як один боєць тягне іншого за шкірку темними коридорами закинутої шахти, пиздить і майже шепоче: “…Морячок загинув, зате ти, курва, живий…”. Про країну, в якій нібито немає війни. Та про все…

Усі кошти від продажу підуть на допомогу пораненим бійцям АТО. Дякую за це видавництву “Темпора” і всім-всім-всім причетним, особливо Krapyvenko Dmytro.

5. “Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО”

Автори — журналісти «5 каналу», які висвітлювали війну на Сході країни. Олег Криштопа — співробітник програми «Час. Підсумки дня». Валентин Трохимчук — автор та ведучий аналітичної програми на «5 каналі” «Велика політика». Ольга Каліновська — автор проекту «Невигадані історії з лінії фронту». Дарина Феденко — журналіст, автор прямих включень з зони бойових дій для новин. Євген Назаренко — журналіст каналу «2+2», служив в одному з добровольчих батальйонів.

Так, це справжня війна, а не АТО. Українcько-російська, а не громадянська. Гібридна? Можливо. Неоголошена? Так.
Ця книга — на спогад про всіх, хто віддав своє життя, і про тих, хто вижив у боях. Основна її мета — згадати все. День за днем. Згодом історики сперечатимуться,коли ж власне вона почалася. Як і в кожної таємної війни, у неї нема конкретної дати початку. І лише Бог знає, коли вона скінчиться.
Крім хронології бойових дій, ви зможете прочитати аналітику, яка допомагає отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху. І репортажі журналістів, які на власні очі бачили кров і сльози. Вони вижили там, де загинули інші герої.
Тож читайте. Згадуйте. Аналізуйте. Робіть висновки. Пам’ятайте.

6. “УКРИ”, Богдан Жолдак

Кіноповість, або бойова проза, як її називає автор, розповідає про сучасну війну і сучасних героїв – учасників військових дій в АТО. Всі вони – укри, таке прізвисько в 2014 році дали українцям сепаратисти на Донбасі. Для створення книги письменник багато спілкувався з бійцями АТО.

Головна сила укрів – в гуморі. Герої нагадують козаків, які навіть в найнебезпечніших ситуаціях зберігали здатність жартувати над ворогами і смертю. І саме гумор допомагав психологічно впливати на супротивників і перемагати їх.

Книга складається з великої кількості маленьких епізодів, іноді навіть гіперболізованих. Для створення екшену Богдан Жолдак використав особливе динамічне письмо, схожу на кіномову: художньо спрощене, але з детальним описом ситуацій.

Для читачів майже всіх поколінь.

 

7. “Чорне сонце”, Василь Шкляр

Трагічні події на Донбасі очима бійців полку «Азов».

Українських захисників вирішив увічнити і майстер гостросюжетних романів Василь Шкляр. Свій твір він присвятив бійцям добровольчого батальйону «Азов» (в його емблемі присутній символ «Чорне сонце»), з якими довгий час пробув на фронті.

Головний персонаж «Чорного сонця» – реальний боєць «Азова» з бойовим позивним Художник, двадцятивосьмирічний юнак, який щиро любить свою країну, прагне нової долі для неї і намагається робити все для цього, навіть ризикуючи власним життям… Розгортається історія російсько-української війни показана очима хлопця, якого честь і совість змусили взяти в руки зброю. Від імені героя письменник розмірковує, хто і навіщо затягує криваву драму, чому гинуть найкращі, чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами і яке майбутнє України.

8. “Маріупольський процес”, Галина Вдовиченко

Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка – чи є гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть…

 

 

9. “Іловайськ”, Євген Положій

“Іловайськ” – книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в “Іловайському котлі”, що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.
Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.

10. “Книга змін”, Андрей Цаплиенко

Приголомшливі оповіді відомого військового тележурналіста. Репортера захопили кримські бойовики. Попереду бетонні стіни, голод, тортури.
Як він вирвався на волю?.. Що насправді відбувалося в Дебальцевому?
Погляд зсередини…

 

 

11. “Волонтери : Мобілізація добра”

Це книга про звичайних людей поруч із нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває… Це волонтери. Мирні воїни світла.

“Усі, хто волонтерить, так чи інакше пропускають той біль світу через себе. Вроджена емпатія? Пристрасть до самопожертви? Бажання робити світ кращим у будь-який спосіб, бо так навчилися в дитячих книжках і героїчних фільмах? Хтозна. Достеменно одне — вони ніколи не стоять осторонь. Розгрібаючи найгірші, найбільш стресові ситуації, самі залишаються притомними. Що допомагає їм вижити?”, – каже Ірена Карпа, яка стала упорядницею збірки.

12. “Котел” або Справа без терміну давності”, бібліотека газети “День”, книга 1

Це не альтернативна історія, а саме та, яку від вас хотіли приховати. Представлена книга – документальний доказ газети «День». Як і чому стали можливими резонансні злочини: вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, викрадення і побиття громадського діяча Олексія Подольського, замах на життя народного депутата ІІ і ІІІ скликання Олександра Єльяшкевича. Це – суть новітньої історії України на прикладі людських трагедій, втрачених шансів, деформованої країни, що врешті-решт і призвело до війни. Чому це стало можливим і коли почалося? І головне – коли країна позбудеться небезпечного «вірусу»? Відповіді на ці запитання в безпрецедентній і сенсаційній за своїм змістом книжці – «Котел», або Справа без терміну давності.

“…У ніч виборів 1999 року в мене було відчуття, що Україна заходить в одні двері, а Історія – в інші… Я мала, буквально, відчуття паніки від того, що наша країна ось-ось розминеться зі своїм великим доленосним шансом. Якщо не наважиться, чи їй не дадуть, обрати того, хто вирве її з пострадянської інерції. І приведе в НАТО і Євросоюз. Ми мали такий шанс. Я в цьому глибоко переконана. Однак наші вороги добре дбали, щоб ніхто висококонкурентний не пробився на політичний Олімп. Їхній «природний» інтерес – корумповані, слабкі, залежні. І у них вийшло. Ті, хто 1999-го голосував за Кучму, у підсумку вибрали війну. Ця книжка – дослідження однієї з тих історій, яка, незважаючи на давність, – а їй понад 15 років – досі не відпускає Україну з минулого. Вона поставила чимало глибоких запитань українському суспільству, які висітимуть Дамокловим мечем над головами українців, поки кожен не дасть на них чесну відповідь. Коли людина не має інформації, у неї лише відповідальність. А коли має і ухиляється від висновків?.. Основна потреба — моральні зусилля. Це єдиний шанс вирватися з «котла». Отже – перемогти.”

13. “Я свідок – записки з окупованого Луганська”, бібліотека газети “День”, книга 2

У книжці зібрано спогади, фрагменти щоденника та статей у «Дні», які із окупації для автора стали вікном в Україну. Інколи без світла, інколи без надії на звільнення, інколи без можливості повідомити про себе з тенет заблокованого міста, яке перетворилося на пастку. Та він був переконаний, що читачі в Києві чи Одесі, Харкові чи Львові мають зсередини бачити, як Зло розпинає схід нашої країни. Не лише заради фіксації, не тільки для розсмоктування гарячих подробиць, а насамперед для правильних висновків. Це та книга, типографська фарба якої пахне кров’ю і просякнута слізьми. Вона розповість про втрату і біль, про героїзм і безпорадність, про те, що довелося пережити українцям на Донбасі і що ще доведеться нам винести. Зрештою до чого ми маємо бути готові…

“Відмашку катастрофі в Донбасі було дано в середині 90-х… Коли із київського найвищого кабінету цей край віддали в «лізинг». Донбас потрапив під потрійний тиск – соціальний, національний, кримінальний. Тому великим лицемірством є обговорення «спеціального статусу» окремих територій на олігархічних телеканалах. Велика частина українців повинна розуміти свою провину за те, що дозволила прийти до влади таким політикам, які зруйнували наше внутрішнє взаємне тяжіння, реалізували злоякісні технології розбрату. Ми – українці – немало завинили одне перед одним і дозволили ворогу цим скористатися. Зараз Донбасу потрібен не «спеціальний статус», а Стратегія повернення до норми. Ті, хто критикує Мінські домовленості, робить це небезпідставно. Але до Мінського «котла» ми йшли 20 років. Для багатьох лише зараз ця проблема стала видимою… І наша публіцистична добірка, насамперед для них, буде «швидкою допомогою». Ця книжка — про моральну відповідальність і готовність вчитися на своїх помилках. Тому її нелегко читати, але потрібно зробити зусилля.”

14. “Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв”, бібліотека газети “День”, книга 3

Ця книга — про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона — про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході «День» зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів. І далі продовжуємо їх записувати. У цій книжці зібрані знакові історії про знакові події цієї неоголошеної війни на Донбасі. Можливо, не всі вони припадуть вам до душі, але прочитавши цю книжку, ви вже ніколи не бачитимете війну абстрактною і далекою, навіть якщо живете за тисячі кілометрів від неї і вам не чутно «Гради»…

…На наших очах відбувся «тектонічний зсув». Столітня «плита», яка сковувала на­ціональний характер, дала глибоку «тріщину». І у найбільш небезпечний для країни і народу час на авансцену світової історії вийшли нові українські характери. Нові герої. Колись вдумливі західні дослідники порівнювали хоробрих українських козаків із римськими легіонерами. І тепер ланцюжок звитяги знайшов своє продовження… Жертовність — це часто відтермінована плата за помилки політиків, що й призвело до Катастрофи — війни й окупації території… Але ми хочемо нагадати і закарбувати у пам’яті подвиги, неймовірні щоденні вчинки людей — і на Майдані, і на сході… Ця книжка про те, які надзвичайні сили має український народ, якою мірою він був «спроектований» як народ свободи. У чому суть національної безпеки? У мене є, може, не надто серйозна за формою, але серйозна за змістом відповідь: щоб українські чоловіки подобалися українським жінкам! Чи не найбільше, що ми всі здобули в часи випробувань, — це точне відчуття: ми маємо що захищати і кого любити.

15. “Война на три буквы”, Катерина Сергацкова 

У цій книжці опубліковано репортажі та зібрано свідчення очевидців про те, що сталося в Україні в період з 22 лютого 2014 року (втечі Януковича) і до початку 2015-го: про анексію Криму, антитерористичну операцію на Донбасі, що послідувала за цим, про трагедію в Одесі та повномасштабну війну, яка розгорнулася незабаром після незаконних референдумів і яку назвали трьома буквами: АТО. Автори, які безпосередньо побували в «гарячих точках» України, не раз перетинали кордони територій, підвідомчих українській армії, «ополченцям» ДНР і ЛНР, та зустрічалися з військовими й простими людьми по обидві лінії фронту, намагаються розібратися, що ж відбувається насправді, як правильно назвати ці військові дії: ан-титерористичною операцією, громадянським конфліктом чи російсько-українською війною, яка змінила й Україну, і світ навколо неї.

16. “Усна історія російсько-української війни (2014-2015)”

“Усна історія російсько-української війни (2014-2015)” – це проект істориків Запорізького національного університету, що реалізовується за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА та Українського інституту національної пам’яті.

 Проект покликаний  зафіксувати справжню хроніку подій на новітньому українському фронті.

17. “Иловайский дневник”, Роман Зіненко

Відверта історія, написана бійцем добровольчого батальйону “Дніпро-1”, який пройшов “Иловайский котел” від початку до кінця. У своїй книзі він виклав своє бачення того, що ж насправді сталося в серпні 2014 року за Іловайськ і чому загинули сотні українських солдатів.

Читач зможе разом з бійцями пройти “кривавим коридором” і спробувати відчути те, що тоді відчули вони.

Книга проілюстрована десятками фотографій, в тому числі з особистих архівів бійців батальйону.

18. “Вторжение в Украину: хроника российской агрессии”

Ця книга – результат дворічної роботи волонтерської розвідувально-інформаційної групи «Інформаційний опір», ініціативи української громадської організації «Центр військово-політичних досліджень», яка, в свою чергу, вивчала проблему військової загрози Росії проти України ще з 2008 року, відразу після війни РФ проти грузії. Глибоке розуміння суті подій, що відбувалися в Криму з кінця лютого 2014 року і на Донбасі з весни 2014 го, а також величезні масиви інформації, одержуваної від мережі волонтерів-патріотів групи «Ідеальної Країни» в цих регіонах, дали можливість проаналізувати весь хід російської агресії проти Україна з моменту її розв’язання і до початку 2016 року. Книга призначена для широкого кола читачів – від військових експертів і аналітиків до будь-якого, кому цікава анатомія «гібридної війни» Кремля проти України.

19. “Наші Атланти: жертовність во ім’я спасіння”, Степан Герилів

Із 5 вересня минулого по 9 березня нинішнього року — саме 186 днів (та й ночей), про які йдеться у цій книжечці. Звичайно, що не кожнісінький день знайшов своє місце на сторінках, проте розповіді про ці дні містяться в уявних текстівках до світлин, переповнених неспокоєм, жалями, милосердям; у репортажних «міжрядках» і коментарях… Це — перші «нашоатлантівські» 186 днів поїздок на фронт і тривог опісля них, сполоханих ночей, сердечних болів й тимчасово спустошених душ… Це — наше все більше усвідомлення правильності дороги, яку ми вибрали, дбаючи не тільки про ситість чи «одягненість» воїна-захисника рідної землі, а й просто людське словесне спілкування з кожним із тих, кого ми зустрічали на фронтових дорогах… Це — наша гордість за тих, кого ми залучили до «Наших Атлантів»: десятки колег, друзів, а то й зовсім незнайомих українців з Бердянська, всієї України, близького і далекого зарубіжжя…

20. “То АТО. Дневник добровольца”, Дмитро Якорнов

Хотіли новин з передової? З самого пилу-жару? Та не тих, що з телерадіо, а з перших рук! Так ось, отримаєте. Це вони і є. Книга в ваших руках – щоденник воїна АТО, добровільно відправився туди саме для того, щоб все побачити своїми очима і нам розповісти. І про учебку, і про нічні чергування, і про синюшні будні ВСУ, і про звичайний армійський маразм на кожному кроці. Так розповісти не нудно і казенно, а живою розмовною, без купюр і притому весело до сліз! А що ж нам, плакати, чи що? Завдяки своїм чесним і докладних описів книга вийшла за рамки художньої белетристики і зайняла місце в каталозі історичних хронік. Дізнайтеся все про цю війну, побачену очима, принаймні, одного з безпосередніх учасників. Лексика для дорослих!

21. “З Україною в серці”, Валентина Михайлова

Книга Валентини Михайлової “З Україною в сердці” – художньо-публіцистичні портрети-нариси, які знайомлять читача з захисниками Вітчизни, учасниками АТО міста Запоріжжя. Автор розповідає про шлях становлення особистості кожного свого героя від дитинства і до сьогодення, формування його світогляду, розкриває корені палкого патріотизму як основи мужності і героїзму.

Окремі сторінки присвячуються безпосередній участі героїв у захисті суверенітету і незалежності нашої держави під час антитерористичної операції (АТО) в Україні 2014-2015 років.

Книга написана на основі особистих зустрічей автора з героями, їхніх спогадів, свідчень, розповідей, фото, відео, з використанням, повідомлень хроніки того часу в Інтернеті.

Книга розрахована на широке коло читачів, дорослих і молоді.

22. “Хоробрі серця неможливо зупинити”

Альбом-посвята “Хоробрі серця неможливо зупинити” є складовою частиною інформаційного ресурсу з ідентичною назвою. Містить фото загиблих бійців та короткі інформаційні статті.

Крім наших земляків, народжених у запорізькому краї, до видання долучені прізвища військових – мешканців області, офіцерів запорізьких артилерійських бригад та батальйонів, які віддали своє життя за незалежність нашої держави, мир та спокій на рідній землі.

23. “Люди Донбасса. Жизнь сначала”, Вероніка Миронова

Вероніка Миронова народилася в шахтарському містечку Красноармійську Донецької області. У 2012 році закінчила Донецький національний університет (спеціальність “російська філологія”) і через рік зайнялася журналістикою. Працювала з виданням “Новости Добасса”, створила з командою молодих журналістів сайт журналістських розслідувань. Була активним учасником донецького євромайдан, займалася організацією проукраїнських мітингів в Донецьку. Одна з творців проекту “Медіа-майдан”. Ця діяльність привернула увагу терористів з “ДНР”, і журналістці довелося виїхати до Львова. Після переїзду почала працювати на телеканалі новин “24” і сайті 24tv.ua. Паралельно разом з Громадським телебаченням Донеччини та однодумцями створила і реалізувала проект “Люди Донбасу”, що розповідає про успішно адаптованих переселенців.
Ця книга розповідає про переселенців з Донбасу. З перших же сторінок перед читачем постають люди, які спростовують розхожі уявлення про біженців, або, як їх ще називають, “внутрішньо переміщених осіб”. Вони не скаржаться, не вимагають і не скиглять, вони хочуть будувати нову Україну. Перед нами 31 розповідь про людей позитивних, сильних і зуміли не тільки добитися сомореалізації в непростих обставинах, але і прагнуть допомагати іншим.

24. “Аеропорт”, Сергій Лойко

Дія роману починається в Аеропорту (прообраз Донецького аеропорту) і розгортається по хвилинах протягом останніх п’яти днів більш ніж 240-денної облоги.

Маленький український гарнізон Аеропорту денно і нощно відображає атаки противника, багаторазово перевершує їх в живій силі і техніці. У цьому зруйнованому повністю Аеропорту, підступні та жорстокі вороги стикаються з тим, чого не очікували і чого не можуть повірити. З кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їх нелюдську живучість і впертість приречених. Кіборги в свою чергу своїх ворогів прозвали орками.

Разом з кіборгами в Аеропорту знаходиться американський фотограф, який по ряду причин переживає цю необов’язкову війну, як особисту драму. Його очима, немов у калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорту, читач бачить всю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше, як російсько-української війною.

25. “Анексія: Острів Крим. Хроніки “гібридной війни”, Тарас Березовець 

У книзі аналізуються механізми та технології так званої “гібридної війни”, розв’язаної військами Російської Федерації («зеленими чоловічками») на території АР Крим. Окремо досліджується розвідувальна та інформаційно-пропагандистська операція російських спецслужб, яка дозволила підготувати анексію Криму, починаючи з 1991 року. Твір містить велику кількість документів та фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова.

Книга у хронологічному порядку охоплює період з 18 лютого 2014 року – початку масових розстрілів на Майдані Незалежності за участі російських спецслужб – і закінчуючи 18 березня 2014, коли Крим і Севастополь було офіційно анексовано та включено до переліку суб’єктів Російської Федерації. «Анексія: острів Крим» містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими і міжнародними політиками та військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.

#АТО #КнигипроАТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *