Огляд журналів січень 2019р.

Запорізький сміх. Якою побачив Січ полтавський послушник у середині ХVIII століття  (Український тиждень, №5)

« …про Запорожжя в ті часи чимало пліткували як про розбійницький вертеп». « На Січі було вдосталь найціннішої риби, рікою лилася горілка, зате бракувало хліба та інших звичайних ля України харчів; прості курячі яйця треба було добряче пошукати. Подейкували, що на Великдень запорожці розговляються не крашанками, а « цілуються раками вареними», поцінованими за червоний колір».

Козацькі Січі ( нариси з історії українського козацтва XVI – XIX ст.)  (Продовження, початок у №1,2,3/2018)   ( Хортиця,№4,2018)

« Січ – мати, а Великий Луг – батько, от там треба й проживати, там же треба й умирати», – вважали козаки. Ким був кошовий атаман, його повноваження. Вищим адміністративним, законодавчим і судовим органом влади у Новій Січі були козацька рада, яка збиралася тричі на рік. Як відбувались вибори на Січі. Козацька зброя та кухня, віра та освіта, за які злочини та як каралися на Січі.

Суд і судочинство в Новій Січі були досить своєрідними. Вони базувалися не на офіційно зафіксованих законах (писаних чи друкованих), а на стародавніх військових правових нормах,  звичаєвому праві і здоровому глузді.

Вынь да покажь. Музейная пыль  ( Новое время, №4,2019)

Инфотейнмент  ( информация, подаваямая в развлекательной форме) давно победил. Нужно образовывать развлекая. Нельзя надяться, что люди придут в музей только потому, что он существует.

Обзор современных музеев мира. Знаете, как показан переход от марки к евро? Огромным резервуаром, в которых покояться пропущенные через шредер старые купюры. Быт обычной немецкой немецкой семи начала ХХ века? Реалистичная модель кухнитех лет, секундомер – и предложение попробовать, за сколько времени вы приготовите типичное блюдо тогдашних франкфуртцев.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *