Пізнай історію через історію своєї сім’ї

Коли студенти-першачки Металургійного коледжу ЗНУ завітали до Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, то вони несподівано для себе отримали квитки на Потяг історії.

«Провідниця купейного вагону» бібліотекарка  Лариса Головко запросила всіх до подорожі. Спочатку маршрут пролягав у 1920 рік і пасажири подивилися документальну відеохроніку того часу про життя людей на Запоріжжі, які раділи, що до них у село провели електрику.

Потім  молодь згадала, як звали їхніх прабабусь та прадідусів, і як виникли сучасні  прізвища, які студенти зараз носять.

А доки потяг рушав до наступної станції, пасажири пили солодкий чай та розповідали історії пращурів, які чули у своїй сім’ї, сусідам по купе.

На наступній  зупинці  Потягу історії молодь ділилися сімейними спогадами уже зі всіма пасажирами і пов’язували їх з історією України того чи іншого часу.

Наприклад, пасажир першого купе Іван Голуб  розповів  історію свого дідуся, що був молодим моряком під час Другої світової війни і залишився живим, коли майже весь екіпаж судна потонув під час аварії корабля, а пасажири інших купе Таїра і Тарас розповіли про моторошний голодомор у 1947 році, від якого загинули їхні близькі та їх сусіди. Почули студенти й інші спогади: про  Першу світову війну, про розкуркулення та реабілітацію, про важку долю людей минулого століття.

Наостанок ведуча заходу Лариса Головко розповіла молоді, як вона знайшла інформацію про своїх діда та прадіда, про алгоритм пошуку своїх  пращурів в паперових архівах або  через Інтернет: «Якщо ти свідомо ставишся до історії своєї сім’ї, ти мандруєш у часі і пізнаєш історію свого міста, регіону, країни».

Цей захід  відбувся в рамках реалізації проекту «Мобільна школа молодого патріота «Я так думаю», який Запорізька обласна бібліотека для юнацтва отримала завдяки перемозі у конкурсі соціальних проектів «Ми – це Місто!» та коштів  на реалізацію гранту від ВАТ Запоріжсталь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *