Подвиг солдатів Другої світової війни у книгах

Знаєте, про Другу світову війну написано безліч книг, різних жанрів, різними авторами із різних країн та різними мовами. Але всі ці книги поєднує лише одне – заклик “ніколи знову!”. Бо нема нічого в світі страшнішого коли мати/дружина/сестра/донька/батько/чоловік/син проводжають своїх близьких на фронт і не знають, чого чекати від завтрашнього дня, коли чекають на повідомлення з фронту про свою близьку людину і водночас бояться його отримати. Війна – це тисячі скалічених доль і життів. Буквально донедавна для жителів нашої країни здавались дивними побажання свідків тих подій на кожне свято: “мирного неба”, але тепер ми розуміємо ці побажання і так само загадуємо на кожне свято “мирного неба”.

Пропонуємо вам невеликий список літератури про Другу світову війну.

1. И. Ерёменко “Жизнь – подвиг” 

 Эту книгу создал сын легендарного политрука Иван Алексеевич Ерёменко, полковник в отставке, живущий в Запорожье. Он собрал много вырезок из журналов и газет, а также фотоснимков о своём отце, которым гордятся не только он и его семья, но и благодарные земляки – запорожцы.
Герой – политрук увековечен в памятниках в Запорожье на Аллее боевой славы, у села Хорошее на Луганщине, в селе Терсянка Вольнянского района, где до войны работал председателем колхоза, а также в очерках, поэмах, воспоминаниях, опубликованных в книгах, журналах, газетах.

2. Ф.Турченко “Міф про “Комбата” очима історика”

У брошурі розкривається історія відомої фотографії “Комбат” Макса Альперта. Розглядаються різноманітні версії її появи, описуються пошуки прототипу, місця, часу і обставин фотографування. Увага акцентується на аналізі достовірності документів, правдивої інформації, наведеної в публікації журналістів і свідченнях ветеранів. Автор відходить від суто героїзованої версії історії про “Комбата”, яка домінує в українських і російських публікаціях останніх десятиліть. На підставі ретельного вивчення історичних джерел розвінчується міф про “Комбата”, як політрука Олексія Єрьоменка.

Адресується всім, хто цікавиться історією.

3. Ф. Турченко, “Запорізький рахунок Великій війні. 1939-1945”

У монографії на широкій базі недосліджених раніше архівних матеріалів, мемуарів, споминів, опитувань очевидців вперше у вітчизняній історіографії розкривається історія Запорізької області в роки Другої світової війни. Автори відходять від суто героїзованої версії подій, яка домінує в місцевих публікаціях останніх десятиліть. Увага акцентується не лише на військових діях, а й на трагічній долі простої людини у складних обставинах воєнного лихоліття. Всебічне відтворення справжньої картини окупації, повсякденного життя в її умовах спонукало авторів до ґрунтовного аналізу «нового порядку», ставлення до нього різних категорій населення. Книга про Запоріжжя і запоріжців. Вона розрахована на усіх, хто цікавиться історією рідного краю.

4. В. Гриневич “Неприборкане різноголосся: Друга світова війна і суспільно-політичні настрої в Україні, 1939 – червень 1941”

В книзі представлено авторське осмислення контекстів того різноголосся українського суспільства, яке комуністична влада протягом міжвоєнного періоду намагалася приборкати. Широко розпропагована політико-ідеологічна теза про «морально-політичну єдність радянського народу напередодні Великої Вітчизняної війни» не відповідала дійсності. Українське суспільство увійшло у Другу світову війну значною мірою розколотим. Комуністичній владі так і не вдалося сформувати в УРСР гомогенне суспільство з єдиною радянською ідентичністю. Переважно селянська за своїм соціальним складом Україна, переживши Голодомор, залишалася потенційно «слабкою ланкою» сталінської імперії. Ex post facto, саме нелояльністю вагомої частини населення до сталінської влади була зумовлена й воєнно-політична катастрофа СРСР 1941 року. Розрахована на науковців, викладачів, студентську молодь, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.

5. “Друга світова війна в історичній пам’яті України : за матер. Укр. ін-ту нац. пам’яті”

У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії Українського народу ХХ століття – Другої світової війни. В основу праці покладено ідею боротьби українського народу за власну Державу.
У книзі проаналізовано події, що відбувались на території України, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р. і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. (на основі значного масиву матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам’яті українського народу про Другу світову війну в сучасній Україні).

6. Д. Гланц “Колосс поверженный. Красная Армия в 1941 году”

Полковник в отставке Дэвид Гланц — ведущий американский военный историк, крупнейший западный специалист по Красной Армии и Великой Отечественной войне. Хорошо зная русский язык и советскую военную литературу, имея доступ к российским архивам, Гланц получил возможность работать с первоисточниками, что делает его труды безусловно заслуживающими внимания. Они выгодно отличаются от большинства работ западных «советологов» отсутствием «обличительного уклона», антикоммунизма и русофобии. Данная книга признана лучшим в западной военно-исторической литературе исследованием обстоятельств трагедии 1941 года. Д.Гланц раскрывает причины поражения Красной Армии в приграничном сражении, подробно и обстоятельно разбирает ее сильные и слабые стороны, указывает на просчеты советского командования, предопределившие трагический исход летней кампании 1941 года. В своих выводах Гланц полностью расходится с «теориями» Виктора Суворова и других историков-«ревизионистов», убедительно доказывая несостоятельность и лживость их аргументации.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *