Російсько-українська війна. Передумови і хронологія подій у книгах

2014 рік став для України часом настільки радикальних змін, які ще буквально недавно задавались неможливими. Став минулим режим Януковича, загибла “небесна” сотня на Майдані, анексія Криму Росією, війна на Сході України.
Майже 70 років ми жили мирно, без військових конфліктів, для нас було дивним чути побажання “миру” на свята від бабусь. Для нас всіх поняття “миру” були чимось таким, яке саме собою має бути, але ми дуже сильно помилялись і тепер знаємо велику ціну цього “миру”.
Мабуть нема в Україні такої люди, яка б  не чула про анексію Криму чи про війну на Донбасі. Напевно і вас самих турбували “витоки” цієї ситуації, чому так сталося та якою цю ситуацію в нашій країні бачить світ. Тому ми підібрали для вас тематичну підбірку з книг, які є у нас в бібліотеці і які зможуть пролити світло на ці питання та допомогти вам зрозуміти “що?” та “як?”.

1. “Проект “Новоросія”. 1764-2014 рр. Ювілей на крові”. Г. Турченко, Ф. Турченко.

Ця книга охоплює період від першої згадки “Новоросії” та до 2014 р., вона розповідає про історичні передумови появи 1764 р. російського імперського проекту “Новоросія” і спроби його реалізації царською Росією XVIII – поч. XX ст., Тимчасовим урядом 1917 р., більшовиками після Жовтневої революції і сучасною Росією.
Наводяться історичні факти, статистичні та картографічні матеріали.

2. “Война на три буквы”. Е. Сергацкова, А. Чапай, В. Максаков

У цій книжці опубліковано репортажі та зібрано свідчення очевидців про те, що сталося в Україні в період з 22 лютого 2014 року (втечі Януковича) і до початку 2015-го: про анексію Криму, антитерористичну операцію на Донбасі, що послідувала за цим, про трагедію в Одесі та повномасштабну війну, яка розгорнулася незабаром після незаконних референдумів і яку назвали трьома буквами: АТО. Автори, які безпосередньо побували в «гарячих точках» України, не раз перетинали кордони територій, підвідомчих українській армії, «ополченцям» ДНР і ЛНР, та зустрічалися з військовими й простими людьми по обидві лінії фронту, намагаються розібратися, що ж відбувається насправді, як правильно назвати ці військові дії: антитерористичною операцією, громадянським конфліктом чи російсько-українською війною, яка змінила й Україну, і світ навколо неї.

3. “Вторжение в Украину: хроника российской агрессии”. Группа “Информационное сопротивление”

Книга має чотирьох авторві, які входять до групи «Інформаційний спротив». Тут відображено досвід волонтерської та розвідувальної роботи впродовж двох років.
Матеріали видання стосуються таких тем:
1. Етапи російської агресії та тактика дій;
2. Російсько-терористичні війська на Донбасі: структура, чисельність, озброєння;
3. Зброя російської агресії на Донбасі;
4. Особливості інформаційної війни Росії.

4. “Ігри відображень. Якою бачить Україну світ”. Т. Водотика, Є. Магда

Науково-популярне дослідження висвітлює еволюцію міжнародного іміджу України в історичній ретроспективі, теоретичні та практичні аспекти роботи над ним. За географічним принципом розкрито чинники впливу на спосіб сприйняття України в сучасному світі.
Особливу увагу приділено історичному та навіть філософському контекстам функціонування стереотипів про Україну, а також історичному та політичному бекграунду формування її образу в різних країнах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *