Топ 13 книжок для зимового читанная

Пропонуємо вам список “Топ 13 – книжок для зимового читання”, по версії Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва. Всі ці книги наявні у нашому фонді.

1. Петер Хьог “Смілла та її відчуття снігу”

Найпопулярніший сучасний детектив про сніг. Фрекен Смілла – донька успішного данського лікаря і гренландки. Зараз вона живе в Данії, проте так і не змогла остаточно інтегруватися в західний соціум. Вона гляціолог, тобто спеціалізується на видах льоду та снігу. Завдяки особливій спадковості її наукові знання підсилені особливою інтуїцією. Одного дня вона зустрічає хлопчика Ісайю, котрий теж походить з Гренландії. Вона спілкується із ним – по-особливому, не так, як прийнято у Данії. І раптом він гине. Смерть його загадкова, але ні лікарям, ні поліції не надто цікава таємнича смерть малюка, який разом з матір’ю живе на соціальні виплати. Подальші події – це намагання розгадати таємницю: у чому її суть, для кого вона становить небезпеку і чому невідомі зловмисники намагаються знищити всіх причетних до цього невідомого знання? Виявляється, смертей такого типу було кілька. І усі ці люди в той чи інший спосіб були причетні до давньої експедиції на один із острівців неподалік Гренландії. Рентгенівські знімки загиблих показують незрозумілі результати; як розшифрувати ці криві лінії на негативах організму? Зрештою, як тепер Сміллі вижити самій – бо вона випадково стала однією з причетних, а отже, потрібно або змусити її стерти все з пам’яті й відступитися, або вбити. Усе це супроводжується флешбеками з минулого: про любов Сміллиних батьків, про те, чому вони не змогли бути разом ні в обіймах цивілізації, ні в дикому просторі Гренландії, а також про те, як поволі помирає чи то пак безповоротно змінюється цей величезний засніжений острів неподалік Європи.

2. Юстейн Гордер “Різдвяна містерія”

Різдвяна повість всесвітньовідомого норвезького письменника й філософа – незамінна для родинного читання. Дітлахам сподобається сюжет, а дорослі зможуть пояснювати екзотичні деталі, від скандинавських традицій Свят-вечора до біблійних алюзій й епізодів з історії християнства та європейської цивілізації. Розпочинається вона досить просто: випадково до рук малого Йоакима потрапляє сувенірний календар, популярний в часи дитинства його батьків. Щодня від 1 до 25 грудня потрібно відкривати картонне віконечко з тематичною картинкою – так можна, наприклад, вигадувати різні історії про зображене. І у перший же день з віконечка випадає папірець з фрагментом історії про дівчинку Елізабет, яка в універмазі побігла за іграшковим баранчиком і загубилася в часі. Її забрав янгол у паломництво крізь простір (від Норвегії до Віфлеєму) і в часі – крізь віки, назад на два тисячоліття. День за днем Йоаким читає про пригоди Елізабет, далі разом з батьками починає шукати її слід – виявляється, що це реальний давній випадок зникнення дитини, і до батьків дівчинка так і не повернулася; натомість сліди дивної процесії зафіксовані у стародавніх хроніках Сходу і Заходу. Фінал книжки щасливий – хіба різдвяна історія може закінчуватися інакше? А юні читачі дізнаються безліч фактів, які стосуються не лише давнини, але й сьогодення: наприклад, що згадані у Біблії міста – цілком реальні, і зараз на їхній території розміщуються численні табори біженців, людей, яких не потрібно відторгати.

3. Ернст Теодор Вільгельм Гофман “Лускунчик і Мишачий Король” 

Це – зимова казка про очікування чуда. Тут чимало символів – це шлях героя від хлопчика до чоловіка, така собі чоловіча ініціація. Сім голів мишиного короля можна легко асоціювати із тими сімома (або, може, й більше) страхами, які існують всередині нас і наче миші, виповзають вночі. Це казка про жіночу любов (бо про що ж ще треба розповідати казки довгими зимовими вечорами), яка рятує головного героя і надихає його на подвиги.Діти трішки лякатимуться цієї казки, бо у ній є страшний мишачий король. Але я б рекомендувала все-таки читати дітям цю історію, адже саме у дитинстві в них утвердиться бажання боротися зі своїми страхами і підтримувати одне одного.

4. Террі Пратчетт  “Санта-Хрякус”

Несподіване гумористичне фентезі англійського письменника Террі Пратчетта. Це книжка під назвою “Санта-Хрякус” із циклу розповідей про “плаский світ” та Смерть. Ця оповідь нагадує нам про те, що боги і чудеса існують, допоки ми у них віримо. І одного разу у вигаданому світі віра у доброго Санта-Хрякуса, який приносить подарунки взимку, зникає. Місце доброго бога, на свято якого традиційно їдять страви зі свинини, приходять боги похмілля. Але сонце може не зійти вранці, тому самій Смерті доводиться втрутитися у хід історії і зайняти місце Санта-Хрякуса. Що із цього вийшло – читайте у тексті Прачетта. Але трошки забіжу наперед: суворій Смерті доведеться розвозити подарунки дітям.

5. Ганс Крістіан Андерсен “Снігова королева”

Напевно, кожній дитині і дорослому знайоме ім’я автора. Це була людина, яка хотіла дарувати радість дітям, а дарував він її через захоплюючі, зачаровуючі дихання казки.

«Снігова королева» – це прекрасна історія про дівчинку Герду, яка відчайдушно намагалася повернути Кая, розтопити холод в його серці і вихопити його з лап злої Снігової королеви. Книга відмінно підійде для сімейного читання, адже вона дуже багато чому може навчити як молодих, так і літніх.

Основна ідея в тому, що добро все ж перемагає зло, а хороших людей значно більше, ніж поганих. І які б випробування не випали на долю людини, як би важко не було, це все пройде, головне, не втрачати надію і віру в себе.

6. Микола Гоголь “Ніч перед Різдвом”

Казкова, чарівна історія в гоголівському стилі, основна лінія якої – це, звичайно ж, кохання. Сильне кохання Вакули до Оксани, яка стимулює парубка на подвиги, навіть якщо серця коханої буде дуже складно домогтися. А те, що Микола Васильович вибрав в якості декорацій український фольклор, тільки додає колориту цій відомій розповіді.

7. О. Генрі “Дари волхвів”

О. Генрі дуже добре зарекомендував себе як письменник коротких творів з несподіваною розв’язкою. У літературі вони звуться новелами. «Дари волхвів» – це історія про двох бідних коханих, Деллі і Джима.

Напередодні Різдва Делла зрозуміла, що у неї не вистачить грошей на подарунок коханому. Вона, не довго думаючи, продала своє розкішне довге каштанове волосся, щоб купити платиновий ланцюжок, для годиника чоловіка. А чоловік, як пізніше з’ясувалося, продав свій золотий годинник, щоб купити дружині набір дорогих гребенів для волосся, про який вона мріяла …

8. О. Генрі “Ялинка з сюрпризом”

Визнаний майстер слова – О. Генрі – краще новорічне читання. Ця дивна атмосферна проза змусить повірити в чудеса навіть найвизнанішого скептика. Головні герої оповідань – це ціла палітра різних образів. Проза О. Генрі про вічні цінності, які хвилюють кожного з нас. Читаючи книгу, переймаєшся духом різдвяних чудес і чарівництва.

9. Чарльз Діккенс “Різдвяна пісня в прозі”

Головний герой книги – Ебінейзер Скрудж, самотній, озлоблений чоловік, який в цьому світі любить лише свої гроші. Він збирає їх, перераховуючи до останнього пенні. Скрудж абсолютно не розуміє людей, готових йти на жертви для інших, дарувати один одному подарунки і робити добрі вчинки.

Але життя дуже загадкова штука. За допомогою фантастичних образів духів, які допомагають Скруджу здійснити подорож у часі і просторі, Діккенс показує своєму герою, що єдиний шлях бути по-справжньому щасливим і прожити осмислене життя – це робити людям добро. Чи відбулося переродження головного героя ви дізнаєтеся на сторінках книги …

10. Чарльз Діккенс “Різдвяні повісті”

Книга – збірка творів, присвячених темі Різдва і різдвяних свят. Написані вони були в 1840-х роках, але, тим не менше, не втрачають своєї актуальності. «Різдвяні історії» можна перечитувати кожен рік, усвідомлюючи, що свято – завжди в нас самих, не варто для цього чекати наближення Нового року. Проза Діккенса здатна позбавити від зимової хандри і привнесе дух свята в повсякденні клопоти.

11. Франсуаза Саган “Здрастуй, смуток”

Юна Сесіль з пансіонату повертається додому. Її мама давно померла, батько – гедоніст, який не звик собі ні в чому відмовляти. Сесіль хочеться легкості, безтурботності. Але скоро в їхньому будинку з’являється Анна, подруга її покійної матері. І Сесіль зробить вчинок, після якого її життя фатально зміниться. Цей роман Саган написала, коли їй було всього 19, книга принесла їй мільйони і всесвітню популярність.

12. Марк Леві “Кожен хоче любити”

Двоє друзів опиняються в однаковій ситуації: вони розлучені, виховують дітей самостійно. Антуану і Матіасу приходить в голову «геніальна» ідея: оселитися в одному будинку. Але дуже скоро з’ясується, що як би їм не було спокійно і комфортно, кожен з них шукає любов і своє щастя.

13. Ніколас Спаркс “Щоденник пам’яті”

Бувають такі книги, які зачеплять душу будь-якої людини. Цей роман – вічна історія кохання двох людей. Літній Ной приходить в клініку до своєї дружини Еллі, щоб розповісти їй історію їх життя. Зараз Еллі стрімко втрачає пам’ять, але тільки її улюблений вірить, що зможе витягнути її з мороку. Кожен день він розповідає їй історію їхнього кохання, довжиною в півстоліття …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *