Топ 20 книжок з фруктово-овочевими назвами

Серпень,  вересень – час збору нового урожаю, час, коли все навколо рясніє садовиною та городиною, коли господарки із цього всього добра готують консервацію на зиму. #Zp_ОБЮ пропонує вам свій урожай фруктів та овочів у назвах книг. Тож пропонуємо вам список із 20 книжок у назвах яких  є фрукти чи овочі.

1. “Смажені зелені помідори в кафе “Зупинка”. Фенні Флегг

У романі відомої американської письменниці Фенні Флеґґ дивовижно поєднані долі різних людей. У спогадах, газетних статтях та окремих фактах перед читачем постає напрочуд реальна картина життя невеликого містечка у штаті Алабама, починаючи від першої половини двадцятого століття й до сучасності. Любов і ненависть, расова нетерпимість і взаємоповага, честь і підлість, перемога і поразка, щастя й горе — усе це переплелося в цікавій невимушеній оповіді та ніби залучає читача стати учасником описаних подій.

2. “Гранатовий браслет”. Олександр Купрін

Він не був багатий, красивий і знатний, він любив її, любив безмірно, сумирно й самовіддано. Вона була улещена, вона соромилась його кохання, вона була замужем. Він надіслав їй подарунок – гранатовий браслет. Вона сміялася над цією витівкою, ніяковіла і кокетувала, її гості бавилися історією, її чоловік був поблажливий. А він …

3. “Антоновские яблоки”. Іван Бунін

Чим пахне Яблучний Спас? І що несе за собою цей аромат свіжих антонівських яблук? Письменник веде нас по слідах спогадів, відчуваючи яблучний запах в дворянських садибах, крізь низку яких проводить свій тур, намагаючись познайомити читача з останніми представниками цього вмираючого традиційного світу мінливої Росії.

4. “Механічний апельсин” (“Заводной апельсин”). Ентоні Берджес

“Механічний апельсин” – літературний парадокс XX сторіччя. Продовжуючи футуристичні традиції в літературі, експериментуючи з мовою, якою говорить рубіжне покоління “malltshipalltshikov і kisok “надсатих”, Ентоні Берджесс створює роман, визнаний класикою сучасної літератури.
Розумний, жорстокий, харизматичний антигерой Алекс, лідер вуличної банди, проповідуючи насильство як високе мистецтво життя, як рід насолоди, потрапляє в залізні лещата новітньої державної програми з перевиховання злочинців і сам стає жертвою насильства. Чи можна врятувати світ від зла, позбавляючи людину волі робити вчинки і перетворюючи його в ‘заводний апельсин’? Це питання сьогодні актуальне так само, як і вчора, і питання це автор задає читачеві.

5.  “Калина красная”. Василь Шукшин

Це одна з кращих кіноповістей і розповідей Василя Шукшина, в яких розкриваються складні і суперечливі характери людей міста і села. Головний герой “Калини червоної” Єгор Прокудін – людина важкої і незвичайної долі, багато років пробув в ув’язненні. Вийшовши з в’язниці, він вирішує податися в село, де живе синьоока незнайомка Люба, з якою він листувався, – адже треба трохи почекати і озирнутися. Начебто життя почало налагоджуватися, але через деякий час смерть наздоганяє Єгора в березовому гаю біля зораного їм поля …

6. “Вишневый сад” . Антон Чехов

Твори Чехова були не в повній мірі оцінені його сучасниками. А все через те, що в них не було звичної кульмінаційної драматичної розв’язки. Особливістю творів автора були його ремарки, які втілювали в собі задум Чехова передати читачеві атмосферу його книги. Книга Вишневий сад також починається з ремарки, в якій полягає дуже важлива фраза: “Кімната, яка до сих пір називається дитячою”. Зобразити цю репліку письменника сценічно просто неможливо, тільки читач може уявити і зрозуміти, що хоч і минуло багато часу, але нічого не змінилося, і кімната залишилася, якою і була, тому що час в цьому будинку ніби зупинився або завмерло.

7. “Крыжовник”. Антон Чехов

Історія Миколи Івановича в переказі його брата. Микола Іванович, дрібний чиновник, майже все життя свою пропрацював в канцелярії. Але в його житті була Мрія – власна невелика садиба де-небудь на березі річки або озера і обов’язково з кущами аґрусу.
Вперше надрукований у виданні «Російська думка», 1898.

8. “Ті, що співають у терні”. Коллін Мак-Каллоу

Бестселер «Ті, що співають у терні» австралійської письменниці Коллін Мак-Каллоу — справжня перлина світової романтичної прози. Сумарний наклад книжки — 10 млн примірників, а серіал за мотивами цього роману вже кілька десятків років посідає друге місце у рейтингу найпопулярніших кінотворів усіх часів та народів. Коли ж на зламі тисячоліть австралійці обирали Національний живий скарб, ним стала велика жінка і велика письменниця Коллін Мак-Каллоу…

Єдина дівчинка поруч із синами Клірі — сіллю цієї землі, її надією на майбутнє, працьовитими нащадками австралійських фермерів — Меґґі змалечку була наче зайвою у власній чималій родині. Єдиний чоловік співпереживав її дитячим бідам із християнською любов’ю — католицький священик Ральф де Брікассар. У самотньому дівочому серці оселилося велике кохання. І кинуло виклик самим небесам… Як маленька пташина, що співає у терні свою першу й останню пісню, через життя, страждання, розлуки і втрати нестиме своє кохання до Ральфа Меґґі. Вкраде у Бога для себе найдорожче. І зазнає поразки, коли її суперниками стануть не чернечі обітниці й самозречення, а людські амбіції та марнославство. Та від троянд залишається попіл, бездоганна пісня стихає — лише кохання продовжує жити…

9. “Балакуче яблуко та інші історії”. Юрий Винничук

Це четверта книга із серії казок про веселі пригоди уже знайомих нам двох чеберяйчиків – Гоплі та Піплі. Чи вміє яблуко розмовляти? Хто така Ая і чому вона опинилася в ліжечку Піплі? Як Піпля взимку ласував морозивом? Про це і ще про багато цікавого ви дізнаєтеся, прочитавши книжку відомого українського письменника Юрія Винничука, а кумедні малюнки чудової художниці Юлії Пилипчатіної допоможуть оживити в уяві маленьких читачів цих незвичних героїв.

10. “Королі і капуста”. О. Генрі

Творче життя видатного американського письменника О. Генрі (псевдонім Вільяма Сідні Портера) тривало всього одинадцять років. Проте за цей час він устиг написати сотні новел, які ось уже понад століття чарують читачів усього світу оригінальністю сюжетів, глибоким знанням людської психології, дотепністю оповіді. Якби йому доля дарувала трохи більше літ, людство мало б одного з найкращих сатириків-романістів. У цьому легко переконатися, прочитавши його єдиний роман „Королі і капуста”, названий самим автором „строкатою комедією”, котрий не тільки сповнений яскравих комічних картин, а й глибоких думок про непередбачувану загадковість і сувору обумовленість долі окремої людини і цілого народу. Коли химерно поєднуються і сміх, і сльози у змальованих буднях і святах вигаданої, але цілком реальної країни, попри її історичну анекдотичність і повсякденну убогість, гідних щирого співчуття й гіркого насміху.

11. “Ріпка”. Українська народна казка

Ця проста, на перший погляд, казка має глибокий зміст.
По-перше – казка вчить, що разом краще, що навіть маленький вклад мишки допомагає отримати бажаний результат.
По-друге – у “командній грі” важливий кожен “гравець”.
По-третє – всі персонажі казки радо приходять на допомогу один одному.

12. «Сказка о молодильных яблоках и живой воде». Олексій Толстой

Народна казка про Івана-царевича і богатирька Синеглазка, оброблена Олексієм Толстим. Ілюстрації до книги зробив Єлісєєв Анатолій Михайлович. Не одне покоління дітей виховане на його баченнях російських народних казок. Також він ілюстрував казки Пушкіна і казку П. Єршова “Коник-Горбоконик”.

13.  “Любовь-морковь и третий лишний”. Дар’я Донцова

Я впевнена, що кожен з вас хоч раз у житті мріяв виступити перед глядачами на сцені і отримати шквал оплесків. А я, Євлампія Романова, несподівано отримую таку можливість. А справді все вийшло так: актриса театру «Лео» на ім’я Жанна попросила мене вийти на сцену замість неї. Але не потрібно думати, що я повністю забрехалась. Підміну ніхто б і не помітив зовсім – роль покоївки слів не передбачала, а актори в цій дивній п’єсі всі як один грали в масках. Але тут, безпосередньо під час вистави, несподівано помирає відома театральна актриса, Тіна Бурська. І всі чомусь впевнені, що її вбивця – це Жанна, так як саме вона дала Тіні воду. І тільки мені відомо, що ні в чому не винна бідна Жанна, адже під маскою отруйниці – я! І що мені тепер накажете робити? Тікати, світ за очі? Можливо, і варто було б, але я вирішу всі по-іншому – я стрибну в саме пекло подій і про все дізнаюся!

14. “Козел и бумажная капуста”. Наталя Олександрова

Анна сиділа, втупившись на труп. Вона абсолютно нічого не розуміла. Хто міг убити Пашку в її квартирі її кухонним ножем? Звичайно, тільки вона. Якщо навіть сама Анна не знаходила більш підходящої кандидатури для підозри, то що говорити про міліцію? Але ж Аня не вбивала цього мерзотника, хоча сьогодні вона так була зла на Пашку, що просто прибити його хотілося! .. Так, може, вона його і вбила в потьмаренні свідомості? Але ні, Анна не зійшла з розуму і прекрасно все пам’ятає. Коли вона йшла за сигаретами, Павло був живісінький. А коли повернулася – він уже лежав без ознак життя в калюжі власної крові … Аню пересмикнуло. І тут в ночі пролунав сильний дзвінок у двері …

15. “Кульбабове вино”. Рей Бредберi

Літо у неіснуючому містечку Ґрін Таун 1928 року… Веселі пустощі чотирьох безтурботних хлопчаків… І кульбабове вино, яке готує дідусь… Воно — як чарівна капсула часу, що вбирає у себе досвід минулих літ, воно — як ностальгія за дитинством, у яке зможе хоча б на мить повернутися кожен, хто візьме до рук фантастичну повість Рея Бредбері «Кульбабове вино». Ця книга — острівець, на якому зупиняється час. Її сторінки дихають далекими дитинно-безмежними спогадами — теплими, п’янкими, вічними, проте яких нам не спіймати ніколи.

16. “Жадина-говядина, соленый огурец”. Наталя Олександрова

Олену довго терзали сумніви, але в кінці кінців їй довелося прийняти екстраординарне рішення: вона пограбує казино! Ні, справа не в тому, що вона якась “жадина-говядина” і жити не може без машини, яхти, діамантів і дорогих шмоток. Просто колишній чоловік, скориставшись її довірливістю, безсовісно обдурив і обікрав Олену і тепер живе розкошуючи. Йому навіть на думку не спадає, що вона здатна хоч якось захистити себе. Але йому недовго радіти: справедливість буде відновлена, а негідник чоловік отримає по заслугах. А оскільки розраховувати дівчині ні на кого, то й організація, і виконання зухвалого плану повністю лягають на її тендітні плечі …

17. “Любовь к трем апельсинам”. Італійські народні  казки

До книги увійшли італійські народні казки, які розкажуть юним читачам про далеку, прекрасну країну. У них є високі гори і прохолодні долини, спекотне сонце і, звичайно, море, то ласкаве, то грізне. Є горді королі і працьовиті селяни, добро і зло, краса і потворність. І звичайно, перемагає добро – так завжди буває в казках. Може бути, саме за це їх люблять і діти, і дорослі.

18.  “Три орешка для Золушки”.  Божена Нємцова

Мачуха Попелюшки усіма силами хоче видати свою дурну й злу рідну дочку заміж за принца. Але тому зовсім не хочеться одружитися, він свариться з батьком і збирається покинути палац, але … в останній момент він закохується в чарівну незнайомку в масці, яка швидко зникає. Принц і не здогадується, що ця прекрасна дівчина, спритний стрілець, якого він зустрів в лісі і пустотлива дівчина – одне і те ж обличчя. Всі ці перетворення виявилися можливими завдяки чарівним горішкам, в одному з яких знаходився і весільний подарунок для Попелюшки.

19. “Джек та бобове стебло”. Англійські народні казки

Справжні англійські казки допоможуть поринути у дивовижний і чарівний світ традиційної англійської казки.

 

 

20. “Лисиця й виноград”.  Леонід Глібов

Байка яка на абстрактних прикладах розповідає дітям про заздрощі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *