“Українські шерифи” з колекції кіноклубiв Docudays UA

Підопічні Запорізької філії Міжнародної Антинаркотичної Асоціації подивились та обговорили фільм «Українські шерифи»с з колекції Кіноклубів з прав людини Docudays UA.
На початку зустрічі Лариса Головко, модератор кіноклубу Docudays UA «Долоні», що діє на базі Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, акцентувала увагу на головній темі заходу – проблемі розвитку сучасного українського суспільства. Також вона познайомила відвідувачів з інформацією про фільм «Українські шерифи» (режисер Роман Бондарчук, Україна, Німеччина, Латвія, 2015 р.): «Ця документальна стрічка розповідає про жителів села Старої Збур’ївки на Півдні України, зокрема про робочі будні двох чоловіків, які взяли на себе функції охорони громадського порядку. На тлі їх роботи порушені актуальні проблеми села, а також проблеми, що торкнулися України в цілому».
Після перегляду, між глядачами активно обговорювалися події в селі і проблеми героїв фільму, виходячи з правових аспектів. Особливо бурхлива дискусія виникла навколо понять «роль територіальної громади» та «активної громадянської позиції» жителів села:
Дмитро, мешканець Приазовського району Запорізької області, висловив свою думку: “Цей фільм про мене. Я живу в селі. До нас неодноразово приходили чужі люди, намагалися об’єднати кілька сіл, тобто «перетягнути ковдру на себе». А потім село, де вони живуть, буде розвиватися, а інші, такі як моє, будуть занепадати від нестачі фінансування. Краще самим господарювати».
Олександр, мешканець м. Покровське Дніпропетровської області, не погодився з ним: «Я проти! Активні нові люди, які прийшли на збори громади з пропозицією об’єднатися в ОТГ, просто хотіли допомогти людям громади змінитися, стати сучасними, проявляти свої ініціативи. Але місцеві не захотіли їх слухати, їм цього не потрібно. Люди безініціативні, їм зручніше, щоб все було так, як завжди, як вони звикли».
Катерина з м. Мелітополь Запорізької області, з посмішкою звернулася до учасників: «Бачите скільки нас тут? І у кожного своя точка зору! Я особисто вважаю, що жителі цього села не хочуть змін, вони звикли роками нічого не робити, а переклали всі свої обов’язки на двох активних чоловіків. А це неправильно! Всі повинні брати участь у роботі громади».
В кінці заходу, модератор Лариса Головко (ГО «Комунікаційний центр «Долоні») підсумувала: «Сьогодні у нас з вами вийшла жвава дискусія. Були висловлені різні, іноді діаметрально протилежні точки зору про громадянське суспільство, про поведінку героїв. Я дякую всім учасникам за повагу один до одного, за активну роботу». Організатор заходу вважає, що важливо проводити подібні засідання клубу: «Коли люди дивляться гарне документальне кіно з прав людини, а потім можуть разом обговорити, це об’єднує їх, дозволяє розвивати соціальність».
Робота мережі кіноклубів Docudays UA в Україні допомагає людям задуматися про вибір подальшого життєвого шляху, активізує аналітичне мислення, дозволяє шукати нові ресурси в собі, вчить ставати більш толерантними і уважнішими до інших, а найголовніше – дотримуватися прав людини і через діалог вирішувати проблеми громадянського суспільства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *