Відбулась перша зустріч із циклу “Я говорю українською”

31 березня у Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва відбулась перша зустріч із циклу «Я говорю українською». Поділитися своїми думками щодо мовної ситуації в Запоріжжі та презентувати свою книгу «З Україною в серці» до нас завітав Олександр Білоусенко – відома в Україні особа, Народний депутат України першого скликання, депутат Запорізької облради семи скликань (1981-2002 роки), заступник та перший заступник голови Запорізького облвиконкому (1981-1992 роки).

Гостями заходи стали слухачі Безкоштовних курсів української мови та читачі бібліотеки.

Олександр Федорович вразив усіх присутніх своєю неймовірною енергією, активною життєвою позицією, оптимізмом та життєствердністю.

За його словами, саме мова, культура й традиції допоможуть нам стати багатими й заможними: «Під час останнього перепису населення 58% мешканців Запоріжжя зазначили, що їхньою рідною мовою є українська. То чому це не береться зараз до уваги?» Олександр Федорович щиро переймається мовним питанням у Запоріжжі. Він радить кожному відкинути страхи та говорити українською, щоб рідної мови ставало дедалі більше і в закладах освіти, і на рекламних вивісках, і по телебаченню, і в повсякденні. Активна діяльність Олександра Білоусенка у сфері захисту української мови одержала відображення у багатьох статтях і виступах, а також у Запорізькій обласній та Запорізькій міській програмах функціонування і розвитку української мови, що були прийняті у 2016 р. Запорізькою обласною та Запорізькою міською радами.

Статті Олександра Білоусенка 2011-2016 рр. нині увійшли до книжки «З Україною в серці». Автор пояснює назву так: «Все, що в ній написано, я пропустив крізь своє серце». Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва Олександр Федорович подарував один примірник збірки та зазначив, що з накладу у 1000 примірників зараз лишилося зовсім небагато. Гості зустрічі виявили велике зацікавлення та бажання придбати книжку, однак всім охочим доведеться чекати на вихід другого накладу.

Попри серйозну тему розмови, зустріч вийшла напрочуд затишною та цікавою. Олександр Федорович розповів також про своє село, про те, як домігся, щоб у його рідній школі відремонтували дах, про козацьке коріння, про свій родовід, який він дослідив до 13 коліна, і навіть про те, які претензії він має до нащадків Кирила Розумовського.

Поділився пан Олександр і своїми читацькими вподобаннями. Розказав, що із великим захопленням читав спогади Павла Скоропадського та роман Ліни Костенко «Записки українського самашедшого». Також порадив усім читати твори Олеся Гончара, чиї сумні пророцтва почали здійснюватися.

Зустріч з Олександром Білоусенком стала справжнім натхненням та джерелом життєствердної енергії для слухачів Безкоштовних курсів української мови та поклала вдалий старт циклу бібліотечних заходів «Я говорю українською».

Більше фото – на сторінці бібліотеки у Фейсбук https://www.facebook.com/pg/zp.obu/photos/

1 thought on “Відбулась перша зустріч із циклу “Я говорю українською””

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *