9 листопада в Україні святкують Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Сьогодні у сфері культури працює величезна спільнота – митці, театральні діячі, музиканти, фольклористи, фахівці музейної, бібліотечної справи, викладачі спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, народні майстри.

Їх щоденна творча праця є запорукою збереження та розвитку культурних надбань України. Своїм досвідом, знаннями і талантом вони забезпечують спадкоємність вітчизняних духовних традицій, зберігають та розвивають різнобарвну палітру культури всього українського народу.

Багато діячів культури та мистецтва зараз захищають Україну від російської навали, відстоюючи нашу незалежність і свободу.

Враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність, Указом Президента України № 484/2000 у березні 2000 року було встановлене свято –  Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва і відзначалося 23 березня.

З 2012 року, згідно Указу Президента України (від 30.12.2011 № 1209/20112011) цей день став відзначатися в третю неділю травня і отримав назву «Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва». А з 2014-го, відповідно до Указу Президента України (від 30.12.2013 № 717/2013) свято відзначається 9-го листопада, спільно з Днем української писемності та мови.

Щиро вітаємо зі святом всіх, хто зберігає, розвиває і відтворює безцінні духовні скарби нашого народу! Бажаємо успіхів у професійній діяльності, невичерпної енергії, творчого натхнення та української Перемоги!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *