Українці всього світу 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Рідне слово об`єднало людей з різних країн і навіть континентів, які шанують силу і красу української мови, її незламність, милозвучність і сучасність.

А зараз українське слово – це українська зброя проти ворога. І незважаючи на його агресію, українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, особливо молоді.

Мова вистояла, незважаючи на утиски та заборони, протягом віків,  протистоїть ворожій пропаганді та століттями захищає національні цінності.

Великий українець Василь Симоненко написав посвяту українській мові:

«І тобі рости й не в’януть зроду,
Квітувать в поемах і віршах,
Бо в тобі – великого народу
Ніжна і замріяна душа».

День української писемності та мови започаткований указом Президента України 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства.

Свято припадає на День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

Говорімо українською! Варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *