Аматорський ляльковий театр для дорослих під час війни

Інсценування казок «Червона шапочка», «Колобок» та «Телесик» білоцерківського гумориста Віктора Євтушенка перетворило підопічних Запорізької Філії Міжнародної Асоціації (ЗФ МАА) в лялькарів-початківців та шанувальників театрального мистецтва.

Організаторка події, провідний бібліотекар Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, Лариса Головко розповіла: «Я вже неодноразово використовувала декілька казок письменника для інсценування військовими в зоні ООС, завжди був аншлаг. Але після повномасштабного вторгнення росії, це стало неможливо. Поклала книжку на полицю, і ось нещодавно до мене прийшла нова ідея. У нас в бібліотеці є ляльковий театр, ми його задіюємо в роботі з підлітками та вразливими дітьми. Чому б не використати ляльок в роботі з дорослими? Не секрет, що кожний дорослий ховає в собі дитину.

Я щотижня проводжу різні інтерактивні заходи для підопічних ЗФ МАА. Людям, які там знаходяться на ресоціалізації, це подобається».

Прочитавши одночасно в трьох невеличких групах по віршованій казці автора, учасники заходу спочатку опанували та обговорили твори, самі підібрали музику, потім перетворили простір в ляльковий театр, побудували сцену, обрали собі ролі за бажанням та нарешті, підготували та показали по черзі три лялькові вистави, перетворившись у справжніх лялькарів.

Деякі з учасників заходу перший раз в житті спробували себе в ролі акторів, для багатьох це була перша зустріч з театром. Позитивні емоції в глядацькій залі, за лаштунками, оплески акторам від задоволених глядачів, яскраво підтверджують, що інсценування казок вийшло вдало.

Цей захід став можливим, завдяки книжці «Старі казки на новий лад», яку сучасний письменник Віктор Євтушенко охоче подарував ЗОБЮ декілька років тому, за що бібліотекарі та читачі йому щиро дякують!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *