Бібліокінотеатр «Спалахи» розпочав роботу у новому році

Першим у 2023 році глядачі «Спалахів» подивилися документальний фільм «Просвітлої дороги свічка чорна» про Василя Стуса.

Фільм насичений спогадами його рідних, соратників, діячів культури про великого українця, а також і спогадами самого поета про родину і важкі роки свого дитинства. Глядачам стає зрозуміла ідея поезії автора, яка тісно пов’язана з політичними подіями, що відбувалися на тлі історичного періоду середини ХХ століття. В свою чергу, це сприяло і вихованню відповідних рис характеру: впевненості у своїй правоті і рішучості у боротьбі з політичною системою.

Василь Стус – істинний український патріот, борець за свободу, збереження рідної  мови, є прикладом незламності і мужності.

Інші зустрічі в «Спалахах» були присвячені відомим українським кіномитцям – Наталії Наум, Маргариті Кринициній, Гнату Юрі. Про них та їх творчість розповідається у фільмах «Спогади. Наталія Наум», «Спогади. Маргарита Криницина», «Знамениті українці. Гнат Юра».

Актори, яких  любив народ, заслужено отримали звання народних. Найбільш відомі фільми за участю українських акторів:

«За двома зайцями» (1961 рік, Маргарита Криницина у ролі Проні за п’єсою Михайла Старицького),

«Олекса Довбуш» (1959 рік, Наталія Наум у ролі Марічки),

«Мартин Боруля» (1953 рік, Гнат Юра у ролі Мартина Борулі за п’єсою Івана Карпенка-Карого).

Кіномистецтво допомагає нам вивчати не тільки українську класичну літературу, історичні події та історичних діячів, але й знайомитись з видатними творцями кіно. За свій талант і великий внесок в українське кіно,  виконавці заслуговують шанування не тільки поціновувачів їх таланту, але і всіх українців.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *