“Боротьба Джамали”

Стрічка з колекції кіноклубів з прав людини Docudays UA «Боротьба Джамали» (Швеція, 2017 рік) була обрана для перегляду та обговорення в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва.

Режисерка Елін Йонссон зафільмувала життя співачки Джамали та її родини в Україні, в т.ч. тимчасово окупованому Криму, розповіла її трагічну сімейну історію та нинішє складне становище кримських татар.

Лариса Головко, модераторка кіноклубу Docudays UA «Долоні» розповідає: «Тема «Кримський супротив»: боротьба за права депортованого народу», яку ми сьогодні обговорили після перегляду документального фільму із запоріжцями та переселенцями із зони бойових дій, дуже актуальна.  Минуло майже 80 років від початку примусової депортації кримських татар з Криму. Лише в 1989 році депортація була визнана незаконною та злочинною. Постійний тиск на кримськотатарський народ з боку державних органів російської федерації, починаючи з моменту тимчасової окупації, є відомою політикою геноциду кримськотатарського народу.

Не обійшли учасники обговорення і нинішню повномасштабну війну рф в Україні та геноцид українського народу.

У фільмі Джамала сказала, що її дім – Україна. І одна з глядачок згадала слова Миколи Хвильового: «Бути українцем – справа не крові, а вибору».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *