День Гідності та Свободи

21 листопада українці відзначають національне свято – День Гідності та Свободи. Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних історичних подій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

В 2004 році 21 листопада відбулися вибори президента, фальсифікації яких обурили українців і тисячі протестувальників зібралися на Майдані незалежності.

Через 9 років, у 2013 році саме 21 листопада відбулись перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Протягом трьох місяців протестувальники вимагали продовжити Євроінтеграцію та припинити застосування грубої сили до громадян.

Свято прославляє волелюбність і мужність українського народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.

Джерело: День гідності і свободи в Україні: історія свята, щирі побажання та тематичні листівки : https://www.unian.ua/lite/holidays/den-gidnosti-ta-svobodi-2020-svyato-21-listopada-v-ukrajini-11227031.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *