Віднедавна, з 2022 року, 12 серпня – День молоді в Україні. Український день молоді довгий час відзначали в останню неділю червня – згідно з указом президента від 22 червня 1994 року. Ця традиція тягнулася ще з часів Союзу, але після російської агресії постало питання перенесення свята на іншу дату. Тож 2021 року в згідно з новим указом президента свято перенесли.
Молодь є рушійною силою будь-якого суспільства, а в часи війни, незважаючи на тяжкі умови життя, стає рушійною силою змін і відновлення. Вона приносить нові ідеї, креативність і енергію, необхідні для інновацій та прогресу. День молоді — це можливість відзначити досягнення, обговорити проблеми та підтримати молодих людей у їхніх прагненнях та ініціативах.
За віковою класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я молодий вік – від 25 до 44 років.
Ідея відзначення офіційного Міжнародного дня молоді була розглянута на Всесвітньому молодіжному форумі ООН, який відбувся у столиці Австрії в 1991 році. На цьому форумі обговорювались питання, які стосуються молоді, були представлені пропозиції щодо глобальних ініціатив.
Формальне оголошення Міжнародного дня молоді відбулося у 1998 році на Всесвітній конференції Міністрів у справах молоді в Лісабоні, а рік потому, у 1999-му, Генеральна Асамблея ООН офіційно затвердила дату 12 серпня як Міжнародний день молоді своєю резолюцією.
Це свято не лише відзначає внесок молоді в розвиток суспільства, але й акцентує увагу на актуальних питаннях і викликах, з якими стикаються молоді люди сьогодні.
Щороку визначають основну тематику Дня молоді, цим питанням займається Організація Об’єднаних Націй. Тема цього року: «Від кліків до прогресу: молодіжні цифрові шляхи для сталого розвитку». Вона підкреслює важливість цифрових технологій як інструменту для досягнення сталого розвитку і покращення життя людей.
Джерела інформації та зображення:
https://www.unian.ua/lite/holidays/den-molodi-2024-data-istoriya-privitannya-12724806.html
https://uazmi.org/news/post/14adff9982248933c3eb33c60ba8ab02