День Європи 2023

День Європи для українців особливий день. Ще зі стародавніх часів Україна є невід’ємною частиною європейської спільноти, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами, а Збройні Сили України зараз міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи.

Цьогоріч Україна відзначає День Європи разом з країнами Європейського Союзу – 9 травня (відповідно до Указу Президента України від 08.05.2023 № 266/2023), в статусі країни-кандидата на членство в ЄС.

А раніше протягом 20 років відзначали у третю суботу травня. Варто зауважити, що Україна єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи.

Долучаючись до відзначення 9 травня, ми підкреслюємо нашу єдність та силу, нашу віру в європейський інтеграційний проєкт, як рушія розвитку та миру на континенті. Тут, в Україні, ми разом пишемо новий розділ історії Вільної Європи.

День Європи, або «День декларації Шумана» – щорічне свято миру і єдності в країнах Європейського Союзу. Відзначається згідно з рішенням, ухваленим лідерами країн-членів Європейського Союзу на зустрічі в Мілані в 1985 році. 9 травня 1950 року тодішній міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виступив з доповіддю, в якій виклав план об’єднання вугільної та металургійної промисловості західноєвропейських країн (так званий план Шумана), який і заклав підвалини подальшого об’єднання країн континенту в Європейський Союз.

Декларація Шумана розпочинається словами: «Мир у світі неможливо забезпечити без прогресивних зусиль, сумірних рівню небезпеки, яка перед ним постає». Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. А 9 травня затверджено в Європейському Союзі як День Європи, один із офіційних символів ЄС.

Ідея Об’єднаної Європи народилась із прагнення до інтеграції, аби не допустити повторення помилок минулого й кровопролитних воєн, що роздирали європейський континент. Для захисту цінностей свободи, демократії, рівності, поваги та захисту прав людини – основ розвитку Європейського Союзу. Україна як ніхто знає ціну єдності демократичних країн, чия підтримка дозволила нам зупинити російського агресора. Євросоюз як ніколи об’єднаний у солідарності й підтримці України в усіх вимірах із перших днів вторгнення.

Вже другий рік поспіль Україна відстоює на полі бою свою незалежність від «руського міра», самобутню ідентичність та своє європейське вільне майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *