Дід Свирид. “Історія України від діда Свирида”

Книг з історії України написано безліч. А от так, щоб було весело, дотепно і, водночас, достовірно?!

Тоді – це Історія України від діда Свирида!

Починається ця історія приблизно мільйон років тому, саме тоді почала заселятися територія України.

Цивілізації змінювали одна одну протягом тисячоліть…

Кімерійці плекали своїх коней, саме вони винайшли та розробили тактичні прийоми дій великих груп кавалерії на полі бою, що їх згодом перейняли й інші народи, та застосовували аж до XX століття.

Скіфи, розкошуючи в чорноморських степах, зруйнували міф про непереможність перської армії. А коли персам набридла безкінечна «екскурсія» степами Причорномор`я, вони повернули голоблі та пішли додому.

Слава про військову доблесть сарматів була добре відома в Римській імперії. Сарматські племена язигів та роксоланів виконували функції прикордонників, за що отримували від римлян чималенькі гроші. Одного разу римляни не заплатили їм зарплатню. «…Сармати, не довго думаючи, посунули на римлян війною і 2 роки тероризували дунайські провінції Римської імперії. Зрештою, римляни вирішили, що дешевше буде сплатити сарматам заборгованість, плюс преміальні за проявлену військову доблесть».

Ну і далі, далі… Аж до Київського князя Ярослава, який відзначився, як упертий жених (кульгавий, немолодий, з непевним політичним майбутнім, засватав таки шведську принцесу Інгігерду); очільник тріумфального визволення оточеного Києва від печенігів та батько прекрасної Анни, королеви Франції.

Ось цим персонажем і закінчується перший том цієї нетривіальної «Історії»…

Дід Свирид. Історія України від діда Свирида. Книга 1 / Дід Свирид. – К. : Юстініан, 2016. – 272 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *