Дитина – це особистість

Сьогодні, 1 червня, у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Дитина – це особистість і член сім’ї та спільноти, що володіє правами та обов’язками, відповідними до її віку і стадії розвитку. Тому майже всі країни світу зрозуміли та прийняли Конвенцію ООН про права дитини, яку 20 листопада 1989 року прийняла Генеральна Асамблея ООН.

Конвенцію називають «світовою конституцією прав дитини». В Україні угода набула чинності 27 вересня 1991 року. Угодою передбачено, що уряд кожної країни має піклуватися про дітей та запобігати і захищати їх від будь-яких проявів насилля. Конвенція містить 54 статті, в яких наведено 40 прав, якими має бути наділена дитина.

Має бути… Але, на жаль, українські діти потерпають через російську агресію. Росія відбирає не тільки права, але й життя.

У ст. 6 Конвенції сказано: «держави-учасниці визнають, що кожна дитина має невід’ємне право на життя», але росіяни вбивають українських дітей.

Ст. 8 наголошує, що держави-учасниці зобов`язуються поважати право дитини на збереження індивідуальності, включаючи громадянство, але дітей з України насильно відправляють до країни-агресорки.

Ст. 38 говорить, що держави-учасниці зобов’язані поважати норми міжнародного гуманітарного права, що застосовуються до них у випадку збройних конфліктів і мають відношення до дітей, та забезпечувати їх додержання, але… ці норми не для росії.

Держава-агресорка та її громадяни, які підтримують і схвалюють війну, обов`язково будуть відповідати.

А українські діти навчаються, читають, підтримують наших захисників і твердо вірять в Українську Перемогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *