До Дня Героїв Небесної Сотні

20.02.2014-20.02.2022. Ці дати розділяють рівно вісімь років. Вісім років тому загинули мирні українці, які прийшли на Майдан захищати свої права та свободу України. Ці люди були різних національностей, віку, статі, віросповідання, але їх об`єднала спільна боротьба за майбутнє нашої країни.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні воїни-строковики Національної гвардії України. Сьогодні цим хлопцям з усієї України – 18-22 роки. Коли відбувались гарячі події Майдану, вони ще були підлітками.

Керівництво в/ч 3029 НГУ запросило  Ларису Головко (модераторку кіноклубу з прав людини Docudays UA «Долоні», що другий рік активно працює при Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва (пр. Соборний, 210) провести для них захід про події на Майдані.

Документальна стрічка «Євромайдан. Чорновий монтаж» (Україна/2014/59), знята спільнотою українських режисерів на основі історичних подій. Революція Гідності змінила не лише уявлення багатьох людей про державу, але змінила і їх самих. Події, що відбувалися вісім років тому залишили болючий слід у серці кожного українця-патріота. Це хроніка українского протесту. Три місяці боротьби за свободу мирних зібрань та об’єднань, свободу слова та думки, людську гідність. Режисери показали сучасникам, те, що вони бачили на власні очі.

Строковик Артемій: «Дивитися на те, що люди пережили на Майдані, щоб відстояти нашу свободу, емоційно дуже важко. Вони не жаліли свої життя за наше майбутне, нашу свободу і гідність. Низький їм уклін!».

Строковик Сергій: «Ми будемо захищати нашу країну від військового вторгення, якщо тільки Росія наважиться на агресію. Сьогодні це вже наш обов’язок».

Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *