«Добровольці. Доба Героїв». Виставка однієї книги

Говорять, що у словосполученні «добровольчі батальйони» найвагоміша складова – ДОБРО. Напевно так і є.
Добробатівці – просто хлопці і дівчата, які, незважаючи на смертельні погрози, в найважчий момент – встали на захист України!

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Зараз Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто поповнив ряди Збройних Сил України і ті, хто всіляко допомагає захисникам.

Розділ І. Про книгуАртпроєкт історії війни Андрія Котлярчука присвячено добровольцям, ветеранам АТО. Проєкт довжиною у п`ять років: 2014–2018 рр.  Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах. У книзі невипадкові світлини відзняті на чорно-білу широку плівку. Сотні кілометрів уздовж тонкої лінії дотику, сотні вдумливих кадрів, сотні портретів бійців до та після бою.

 

Розділ ІІ. Прості слова бійців

А поряд з фотографіями – сотні висловлювань, спогадів, спостережень учасників подій.

«Представлена серія портретів вже стала пам’ятником бійцям, де документи епохи щільно переплелися з художнім поглядом автора… Неповторна фактура чорно-білої плівки допомагала зануритися у світ, де все занадто справжнє, у тому числі й смерть. Як доповнення я записав та зібрав багато вражень добровольців від баченого смертоносного навколишнього світу, і подаю їх, максимально зберігаючи манеру мовлення кожного. Ці прості слова бійців зрослися з образами на світлинах в єдине ціле. Гадаю, це і є актуальне українське мистецтво, яке необхідне людям тут і зараз. Нехай цей проєкт стане цеглиною в майбутній пам’ятник перемоги» (Андрій Котлярчук).

Котлярчук Андрій. Добровольці. Доба героїв / Андрій Котлярчук. – К. : Мистецтво, 2019. – 320 с. : іл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *