Джеремі Стронг: до 70-річчя від дня народження англійського дитячого письменника

Джеремі Стронг

(нар. 18.11.1950)

 

«Я пишу смішні твори. Історія повинна бути смішною – це головне. І вона буде такою, тому що так працює мій мозок. Найважливіше для мене – щоб дитина читала книжку.»

(Джеремі Стронг)

Джеремі Стронг – відомий англійський письменник, який спеціалізується на створенні дитячої та юнацької літератури. З роботами цього автора знайомі діти з усіх континентів планети, а сам письменник очолює список найпопулярніших письменників Англії.

Народився письменник в 1949 р. в Лондоні. Але перш ніж стати майстром художньої словесності, він пройшов довгий і тернистий шлях. Свого часу Стронг працював пекарем-кондитером  і начиняв пиріжки джемом. Після закінчення Йоркського університету він став вчителем початкової школи. Перший серйозний твір він опублікував в 1978 р.. Це була захоплююча історія «Хвіст Сміта». На сьогодні бібліографія великого письменника налічує близько 100 книг.

Велику популярність отримала повість «Гармидер у школі», яка вийшла в 1990 році. Ця книга розповідає про шкільну вчительку Гармидер, яку обожнювали всі без винятку школярі. Вона організовувала свої уроки таким чином, що діти самі щосили поспішали на її заняття, адже на уроках гарантовано проводилися розважальні ігри та гучні посиденьки в атмосфері хаотичного безладу. Книга «Мій тато завів алігатора» розповідає веселу і захоплюючу історію хлопчика на ім’я Ніколас, якому в один день неймовірно повезло – його батько приніс додому справжнього алігатора. У той же час його рідна бабуся вже давно втратила слух, а тому всі дні безперервно грала сама з собою в більярд, поки одного разу не вирішила знову вийти заміж – на цей раз за сусіда байкера. З такими веселими, дивними і кумедними родичами головному герою просто ніколи нудьгувати.

В 1991 р. Джеремі Стронг покинув викладання і повністю занурився в письменницьку роботу. Через кілька років виходить у світ  бестселер «Ракета на чотирьох лапах». Книга розповідає про веселі, пустотливі і захоплюючі пригоди Тревора і Тіни, а також їх собаки Стрілки. 11-річні підлітки вплутуються через свою собаку в веселі авантюри і комедійні ситуації. Як відзначають читачі у відгуках про книги Джеремі Стронга, в творах автора не знайти догматичної моралі, яку негативно сприйматиме будь-яка дитина. Книги письменника виховують в іншому руслі. Текст наповнений ласкою, турботою, дружнім і ніжним тоном. Читаючи твори Джеремі Стронга, дітки стають спокійнішими, а, з урахуванням захоплюючої сюжетної лінії, читачі ще й збагачують фантазію, логіку, розширюють кругозір і світогляд.

В Україні перекладами його творів з 2005 р. опікується львівське Видавництво Старого Лева, що спеціалізується на дитячій літературі. Книги Джеремі Стронга українською мовою: “Ракета на чотирьох лапах”, “Мій тато і зелений алігатор”, “Безлад в школі”,  “Вікінг у моєму ліжку” і багато інших.

У 2013 р. всесвітньо відомий дитячий письменник Джеремі Стронг – у якості спеціального гостя  Форуму видавців – був запрошений до Львова. Він ділився враженнями:

«Україна і Львів мене здивували. Я був у багатьох школах Європи, на книжкових форумах Дубая і Гонконгу, але цей форум особливий для меня. Я відчуваю особливу близькість з людьми, для яких пишу, відчуваю, що мені тут дуже раді. Для мене було великою честю виступати на церемонії нагородження перед письменниками («Найкраща книга форуму-2013». – Фокус). Адже зазвичай така честь випадає письменникам дорослої літератури. Але для мене це була можливість сказати, що всі дорослі, тобто їх читачі сьогодні, колись були дітьми. І дуже важливо, щоб діти любили читати.»

В Театрі юного глядача у Львові Джеремі Стронг  зустрівся з дітьми в ігровому форматі. Актори в костюмах героїв Стронґівських книг розважали глядачів. В рамках свого візиту він представив свою книгу – “Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах”.

“Мені подобається тут все. А найбільше українські діти-читачі. Вони такі усміхнені, енергійні і так щиро захоплюються всім, що бачать і чують. Приємно вперше приїхати в країну і дізнатися, як сильно тебе тут чекали. Я познайомився і поспілкувався з багатьма своїми маленькими читачами, які розповіли мені про свої враження від моїх книг. Я ж натомість поділився з ними своїми історіями “, – зізнавався автор.

За мотивами книги Джеремі Стронга “Вікінг у моєму ліжку” в Великобританії знятий дитячий серіал.

Всі книги Джеремі Стронга написані простим і приємним складом, завдяки чому читаються легко і невимушено. А цікаві повісті і захоплюючі історії викликають у молодих читачів захват і живу непідробну зацікавленість. Прочитати книги Джеремі Стронга варто не тільки батькам, а й читачам, що цінують якісну дитячу літературу.

 

Список літератури:

Стронг, Дж. Вікінг у моєму ліжку та інші історії / Джеремі Стронг. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2010. – 249 с.

Стронг, Дж. Гармидер у школі: повість / Джеремі Стронг. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2016. – 187 с.

Стронг, Дж. Канікули з близнятами: повісті / Джеремі Стронг. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. – 192 с.

Стронг, Дж. Кумедна коронація. Різдво  з близнятами: повісті / Джеремі Стронг. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. – 224 с.

Стронг, Дж. Нові пригоди ракети на чотирьох лапах / Джеремі Стронг. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. – 220 с.

Стронг, Дж. Ракета на чотирьох лапах: дві веселі історії про собаку Стрілку / Джеремі Стронг. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. – 192 с.

Стронг, Дж. Розшукується ракета на чотирьох лапах! / Джеремі Стронг. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. – 238 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *