Феномен боротьби за незалежність

14 березня в Україні відзначають День Українського добровольця. Саме цього дня 2014 року з Майдану на тренувальну базу в Нових Петрівцях відправилися перші добровольці, де почали підготовку до участі в боротьбі за територіальну цілісність України.

У 2014 році Революція Гідності довела самим українцям, що вони насправді є нащадками сильних духом запорозьких козаків і життєстверджуючих трипільців, мають національну гідність, незламність духу і жертовність.

Добровольці – це гордість і справжній героїчний феномен боротьби за незалежність.

Феномен українського добровольчого руху не є поодиноким випадком в історії боротьби за незалежність нашої держави. Перші добровольці виникли ще за імперських часів і називалися вони козаками. Тому, коли над нашою державою знову нависла загроза, козаки, наче фенікс, повстали з попелу в особі добровольців.

Рішення про відзначення дня добровольців було прийнято 17 січня 2017 року  Постановою № 1822 Верховної Ради України «Про встановлення Дня українського добровольця». З метою зміцнення патріотичного духу в суспільстві, підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань відзначення Дня Українського добровольця було винесено на державний рівень.

В цей день українці вшановують мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету, і територіальної цілісності України.

Зараз тисячі добровольців боронять нас від російської навали. На жаль, багато героїв загинули, але пам`ять про них є вічною! І Перемога буде українською!

Інформаційні джерела:

  • Добробати / Катерина Гладка, Дмитро Громаков, Вероніка Миронова та ін. ; худож.-оформлювач О.А. Гугалова. – Харків : Фоліо, 2016. – 570 с. : іл.
  • В Україні відзначають День добровольця. – https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2896280-v-ukraini-vidznacaut-den-dobrovolca.html
  • 4 березня в Україні відзначають День Українського добровольця. – https://mva.gov.ua/ua/news/anons-14-bereznya-vidbudutsya-zahodi-z-nagodi-dnya-ukrayinskogo-dobrovolcya

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *