Фільм про те, як Запоріжжя вийшло на дорогу свободи

10 серпня у нашій бібліотеці відбувся показ документального фільму “Дорога свободи”. Дуже символічно, що саме 10 серпня 1991 р. (тобто рівно 31 рік тому) у Запоріжжі розпочався фестиваль “Червона Рута”, про який і йдеться у стрічці. 

На показ зібралася повна зала людей. Навіть після завершення фільму не вщухали розмови та палкі обговорення.

Публікуємо відгук однієї з учасниць заходу – пані Любові Хорошилової.

“Сьогодні був час споминів подій 31-річної давнини. Останні дні існування радянського союзу в Запоріжжі. В обласній бібліотеці для юнацтва відбулася прем’єра фільму “Дорога свободи”, присвяченого  фестивалю “Червона рута-91” в Запоріжжі. На прем’єру прийшла авторка та ведуча Ольга Вакало та дипломант фестивалю співак Анатолій Сердюк.

Як сказали у фільмі тодішні учасниці фестивалю, сестри Тельнюк: “Якби нам у той час приснилося, що ми співаємо такі українські пісні – ми б померли уві сні”. Зараз молодь не зрозуміє чому. Але якби не події, які трапилися наступного після фінального концерту на стадіоні Металург дня, то головних організаторів чекали б кайдани. Бо фестиваль почався десятого серпня, а закінчився 18. А вже 19 серпня трапилося ГКЧП! Горбачова ув’язнили у Форосі. І це врятувало свободу організаторам та багатьом учасникам. Тоді прозвучала пісня Сердюка на вірш Дмитра Павличка “Вставай, Україно”. Павличко, до речі, написав вірш ще в 90-му та запропонував написати на нього музику своєму другові Білашу, але той відмовився. Бо вже мав досвід і знав, як уміють карати за націоналізм. А Сердюк був молодий, йому це було невідомо. Тому й написав… На жаль, ця пісня була актуальна як тоді, так і потім, у часи Помаранчевої та Революції Гідності. Важко Україні дається відрив від москви та власна Незалежність!”

Фільм “Дорога свободи” був створений командою запорізького віжн-радіо “На дотик”. Подивитися стрічку можна на ютуб-каналі

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *