Форум-вистава «За сімейними обставинами»

25 червня 2024 року Форум-театр «Я тебе чую» (Запорізька обласна бібліотека для юнацтва) запросили з Форум-виставою до Центру ветеранського розвитку Запорізької області.

Форум-вистава «За сімейними обставинами» була створена учасниками групи форум-театру ще 2017 року. Але і сьогодні, під час повномасштабного російського вторгнення, вона не втратила свою актуальність. Її мета: сприяння взаємодії в громаді, ненасильницьким шляхом вирішення сімейних конфліктів, які виникають у родинах переселенців та учасників бойових дій.

«Для нас важливо показати учасникам і глядачам, які прийшли на постановку, важливість спілкування в родині, побудови діалогу, ми повинні навчитися чути і слухати один одного, щоб мати можливість вирішити наявні конфлікти», – зазначила джокерка та керівник групи форум-театру Лариса Головко.

У виставі задіяні дві досвідчені артистки театру – Вікторія Писанець (у ролі місцевої жительки Тамари Павлівни, матері Максима) та Світлана Чучко (у ролі переселенки з прифронтового Оріхова, матері Насті). Частково оновився акторський склад трупи: молоде подружжя – вагітну Настю та ветерана Максима – чудово зіграли співробітниця Центру – соціологиня Владислава та ветеран Сергій. Після розігріву учасників заходу та показу вистави почався форум з глядачами.

За словами учасників показу, кожна людина є членом сім’ї, це може бути дружина, дочка, брат, батько, мати і важливо навчитися вирішувати конфлікти всередині сім’ї, підтримувати один одного в складних ситуаціях, знаходити слова для діалогу, компромісу, тому що це впливає на все наше життя і стосунки з іншими людьми. Також акцент зосереджено на взаємодії представників цих груп з місцевою громадою.

Під час форуму відбулося декілька інтервенцій (заміни акторів глядачами) і обговорення кожної стратегії запропонованої актором-глядачем під час заміни. Під час дискусій учасники-ветерани та члени їх родин підняли багато важливих для них тем, наприклад: чи треба соромитися ветерану звертатися за підтримкою до органів влади чи може вирішувати свої чисельні проблеми самостійно; як і чим держава може допомогти ветерану; куди звертатися за підтримкою тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *