Лариса Головко, модератор кіноклубу Docudays UA «Долоні», запросила громадських активістів і молодь в Запорізьку обласну бібліотеку для юнацтва для показу повнометражного фільму українського режисера Романа Бондарчука «Українські шерифи».
Після перегляду документальної стрічки, глядачі взяли активну участь у обговоренні теми «Проблема розбудови громадянського суспільства та виховання у людей активної громадянської позиції».
Учасники поділились своїми думками:
Людмила, викладач української літератури: «Це найкращий документальний фільм, який я бачила в своєму житті. Невже ці шерифи виконували роботу безкоштовно!? Це ж скільки треба часу та щирого бажання працювати для громади!»;
Ірина, громадській діяч: «Українські шерифи» бачу вже другий раз. Вперше дивилась на творчій зустрічі з режисером під час фестивалю «Книжкова Толока» в Запоріжжі. Але тоді мені було незручно. Ми сиділи на траві, звук був поганий. Обговорення не було. А зараз я стільки нових деталей фільму побачила, яких тоді не зрозуміла. Головні герої, шерифи – це гарний приклад активної позиції. Тільки самі громадяни можуть зробити життя кращим і навести порядок, якщо самі за це візьмуться. Просто не треба лінуватись»;
Віктор, ветеран АТО: «На мою думку, ті громадяни, які відмовляються захищати Батьківщину – не праві. Мене не брали, але я декілька разів ходив до військомату, наполягав. І мене взяли. І зараз пішов би».
Ірина, пенсіонерка: «Я живу в селищі. У нас є квартальна, яка працює поштаркою і наглядає за порядком у селищі на громадських засадах, ніхто її не змушує».
Богдан, школяр: «Ви знаете, я думаю, правильно зробив Голобородько, що здав Колю правоохоронним органам. Все повинно бути в рамках закону».
Модератор Лариса Головко підвела підсумки: «Сьогодні ми з вами подивились та обговорили життя Старозбруївської громади. Але ми знаємо багато чудових прикладів життя інших громад, що працюють в нашому Запорізькому регіоні. Децентралізація дає людям можливість реалізовувати свої громадянські права і бути справжніми господарями на своїй землі».