«Історичний хронограф: Україна … – 2023, подорож часом»

Напередодні Дня незалежності України бібліотекарі та читачі зібралися разом у конференц-залі Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, щоб відсвяткувати найважливіший для кожного українця день. У неформальній обстановці взяли участь в пізнавальній грі «Історичний хронограф: Україна … – 2023, подорож часом».

Усміхнені ведучі заходу – бібліотекарки  Лариса Головко та Валентина Сіляєва, одягнуті у святкові вишиванки, привітали всіх учасників заходу з 32-гою річницею Незалежності України і ознайомили з правилами подорожі.

Гра почалася: стрілка хронографа, введена в дію ведучою, показує на номер сектора з історичною датою чи подією, записаних у конверті. Ведуча оголошує тему мандрівки і дізнається у присутніх, що вони вже знають за означеною темою.

Під час обговорень учасники гри можуть поділитися в колі однодумців своїми знаннями, спогадами, досвідом, розповісти сімейні історії, традиції,  які передаються в їх сім’ях тощо.

До дискусії за історичною темою подорожі підключаються «експерти» (бібліотекарі, які заздалегідь готують інформацію). Вони доповнюють знання учасників, знайомлять з різноманітними архівними документами, відео, новими книгами з фонду бібліотеки,  зацікавлюють  мандрівників дізнаватися більше з історії України, та нагадують, що під час власних  досліджень,  люди мають використовувати правдиву інформацію та перевірені джерела.

Під час музичної паузи гравці за бажанням взяли участь у вікторині «Козацька доба» та перевірили свої знання.

Дві години гри пролетіли непомітно. За цей час «мандрівники у часі»  опанували 11 тем з історії України. Серед них: «Перші згадки про Україну», «Звичаї, традиції, свята українців», «Автономія. Гетьманщина, 1654 рік», «Батуринська трагедія», «Коли в Україні з’явилося гасло «Слава Україні! -Героям Слава!», «Акт злуки 22  січня 1919 року»,  «Хто такі шістдесятники?», «Україна Незалежна. 1991 рік», «Революція гідності», «Історія виникнення пісні «Ой у лузі, червона калина», що стала «гімном незламності українців» тощо.

Настав час повертатися у сьогодення. Учасники подякували ведучим за чудову подорож з «Історичним хронографом» і привітали один одного з Днем Незалежності України.

А ще добре запам`ятали слова борців за незалежну Україну:
«Життя визначається питаннями, які ти поставив там, де звично було мовчати. Кроками, які ти робив проти течії. Світлом, яке ти засвітив серед темряви і посеред нарікань на темряву» (Євген Сверстюк).
«…Як мовчанням душу уяремлю, То який же в біса я поет?!» (Ліна Костенко).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *