Книжки не для полички. Частина 2

А ви яких авторів більше читаєте: українських чи зарубіжних? Пропонуємо вам підбірку бестселерів та хітів продаж українських та зарубіжних авторів, які ви можете взяти у відділі абонементу.

1. “Велика Книжка. Історії для дітей”, Неля Ваховська

Що гранітна брила робить у кіно? І як продати лосю протигаз? Яким чином гори перебралися до Швейцарії? І як хробачку потрапити до Гонконґу? Світ сповнений загадок, і з кожної можна зробити історію. Франц Голер – майстер таких історій. Його секрет у тому, щоб нічого не сприймати як належне. Треба ставити навіть найдивніші запитання і випробовувати найсмішніші відповіді. Саме так чинять діти, тому вони й сміються з його історій. Варто їх просто почитати (та й батькам буде з чого повеселитися).

2. “Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях”, Роберт І. Саттон

Хто такі мудаки і що вони роблять на вашій роботі? Як виявити мудака і поставити його на місце? Саттон наводить результати досліджень, які свідчать про те, що мудаки на робочу місці не просто принижують колег, негативно впливають на їхню самооцінку, а ще й приносять компанії фінансові збитки. Як запровадити правило «Мудакам тут не місце» у вашій компанії і як самому не перетворитися на покидька – просто і лаконічно розповість автор.

3. “Джерело”, Айн Ренд

Роман «Джерело» Айн Ренд – світовий бестселер, вперше опублікований у 1943 році в США. На сьогодні ця книжка вважається одним із найвідоміших творів американської літератури. За романом 1949-го року був знятий однойменний фільм, сценарій до якого написала сама Ренд, а головну роль зіграв Гарі Купер.
Уявіть, що ви народилися у першій половині ХХ століття в США і раптом виявили, що люди, маючи радіо, газети, кораблі та літаки, досі живуть у будинках, зведених у грецькому стилі. Вони не сприймають нічого, крім фронтонів, химерних статуеток, карнизів та колон… Відмовляються бачити прогрес. Саме в такій ситуації опиняється головний герой роману – талановитий архітектор Говард Рорк. Він навіть не намагається відкрити оточенню очі на абсурдність ситуації, а просто виконує свою роботу. Таких як він – тих, хто має власну думку – суспільство кличе егоїстами, вважає «хворими» і неправильними. Перед ним зачиняють двері і всіляко намагаються виштовхнути подалі від епіцентру архітектурного життя. Що ж вчинить герой та чи справді бути егоїстом погано?

4. “Проти шторму”, Майкл Тогіас, Кейсі Шерман

Книга описує реальні події середини минулого століття. Несамовитий шторм, який вирує над східним узбережжям США, накриває в морі танкери з людьми на бортах. Зробити усе можливе для їхнього порятунку – головне завдання берегової охорони. Рятувальники вирушають на човнах у розбурхане море. Так починається найсміливіша та найгероїчніша рятувальна місія в історії берегової охорони США.
На початку минулого століття на східне узбережжя США налетів страшний шторм. Два танкери опинилися у пастці, а життя людей на бортах – під загрозою. Берегова охорона героїчно вирушає на порятунок на невеликих човнах. Порятунок кораблів «Пендлтона» та «Мерсера» до цих пір залишається найбільшими рятувальними операціями за участю маленьких катерів та човнів за всю історію мореплавання США. Історія, описана у книзі, подарує читачеві цілу гамму почуттів: небезпеку, кохання, тривоги, очікування та перемоги.

5. “Песиголоець”, Олександр Завара

Життя і смерть, любов і ненависть… Ці теми розкриваються у творах чи не кожного письменника. Однак Сашко Завара у романі “Песиголовець” подає їх під таким соусом, яким, у принципі, в Україні не відзначився ще жоден автор.
Із перших сторінок тексту автор постає перед читачем як досвідчений психолог, тонкий знавець людських душ. Роман починається з опису життя й побуту колись дуже популярного, а нині вже підзабутого письменника Юрка Побивана, його дружини Христини та доньок Софії та Іванки. Сашко Завара передає почуття митця, який розривається між роботою і родиною, постійно перебуває у пошуках натхнення для книги, яка поверне його на літературний Олімп, і поступово втрачає контроль над ситуацією, псує стосунки з близькими людьми. А далі автор розкриває міфологічну складову роману, яка по´язана з життям Юрка Побивана та його родини.

6. “Політ золотої мушки”, Богдан Волошин

Нова весела книга Богдана Волошина детально знайомить читача з вигаданими — чи то пак легендарними — галицьким містечком Бурачковичами та сусіднім селом Лопушною. Крізь призму «життя й діяльности» персонажів усіх історій перед нами поступово розкриваються інтимні подробиці приватного та громадського чину видатних бурачківчан, як-от мера містечка Романа Задупського, секретарки маґістрату Теклі Мілєрової, авторитетного сторожа Ладзьга Микуличина, митця трагічної долі Влодка Фарнеґи, грабаря Мерлюня та інших достойників і достойниць. Подекуди ірреальні та фантасмагоричні, часом ліричні та психологічні — оповідки-хроніки Богдана Волошина з їхнім неповторним колоритом покутсько-бойківських говірок здатні забезпечити справжню «сатисфакцію від релаксації» наділеному почуттям гумору галицькому (та й не тільки!) читачеві.

7. “По той бік війни”, Ірина Жураковська

“По той бік війни” – це свіжий погляд на події сторічної давності. І хоч ідеться про І Світову війну, авторка вибудовує паралелі із сучасністю, опираючись не лише на універсальне, але й на певні історичні закономірності.
Роман «По той бік війни» пропонує відірватися від сьогодення й поглянути на звичні теми під незвичним кутом. Перша світова. Перші танки і літаки. Перші короткі спідниці. А для когось – перше кохання. Становлення Червоного хреста і становлення незалежної жінки. Пошук дороги додому і пошук дороги до себе. Любов до Батьківщини і любов до ближнього. Роман ставить складні й незручні запитання, що не втратили актуальності за сто років.
Головні герої роману – німець Бáстіан фон Деттен та француженка Констанс Шартьє – зустрічаються у французьких Арденах навесні 1914. Короткий і бурхливий роман закінчується вагітністю й весіллям, однак початок війни розкидує молодят по різні сторони фронту. Зв’язок між ними обривається, і для кожного починається своя війна і своя історія. Кожен мусить втратити все і знайти своє місце в житті, перевіривши на міцність усі свої переконання й самого себе.
Роман дозволяє читачу побачити війну очима усіх сторін: і німців, і французів, і навіть нейтральних швейцарців. Однак персонажі роману – військові, медики, волонтери, біженці – такі близькі й зрозумілі українському читачу, що усі вони в рівній мірі «свої».

8. “АМОР[Т]Е”, Олександра Іванюк

Після невдалих спроб пошуку щастя в рідній Італії й Англії молода італійка Франческа вирушає до екзотичного Донецька вчити російську мову. Непривітне місто швидко відлякує дівчину, яка вже готова повернутися до сонячної Італії, якби не зустріч із Юрієм. Він не лише пробуджує у Франчески сильні почуття, а й знайомить її з українським Донецьком, про існування якого італійка навіть не здогадувалась. Не в змозі розлучитися з хлопцем, вона опиняється в епіцентрі боротьби за місто під час Євромайдану. Та найбільша її боротьба точиться за почуття Юрія і їхнє спільне майбутнє, яке повсякчас затьмарюється новими викликами й небезпеками.
Роман побудовано на реальних подіях та написано зі згоди Франчески Леонарді. Авторка висловлює подяку історику Андрію Портнову за безцінну допомогу в роботі над романом. На обкладинці використано фото Франчески Леонарді.

9. “Баборня”,Мирослав Лаюк

Марія Василівна, 71-річна вчителька біології, підсумовує своє життя й виправдовує його вагомість тим, що в нім була присутня велика любов, хоч і в далекому минулому. Одначе те кохання, а за ним і решта фактів, стає сумнівним, коли в шафі свого покійного чоловіка-підполковника літня жінка знаходить подвійне дно… Організація клубу юних атеїстів і розслідування факту з’яви Богоматері, дві мертві людини і безліч тварин у формаліні, зйомки у музичному фільмі з популярною співачкою і пошук порозуміння з найріднішими, краса буднів, жах буднів… Це спроба гідно довести всі справи до кінця, знаючи, що вже нічого не можливо виправити. Та чи є місце людяності у глухих кутах?

10. “Червона літера”, Натаніел Готорн

Опублікований в Бостоні в 1850 році і з тих пір вважається одним із наріжних каменів американської літератури. Це був перший американський роман, який викликав широкий резонанс в Європі. Російський переклад з’явився в 1856 році под назвою «Красная буква».
Історія, яка розказана в романі, — романтичний і жорстокий трикутник. Естер Прин — юна красуня, дружина літнього вченого-фаната, була розлучена з чоловіком протягом двох років, коли її відвезли з рідної Англії до Нового Світу. Самотня, без друзів та родини, вона закохується в молодого священика Артура Димсдейла і зачинає від нього дочку. Це не залишається таємницею ні для чоловіка, ні для пуританського оточення молодої жінки.

11. “Остаться дома в понедельник”, Елена Андрейчикова

Живя в ритме больших городов в постоянной гонке за удачей, успехом, выгрызая свое место под солнцем, доказывая себе и другим право на исполнение огромных или скромных желаний, остаться дома в понедельник – бросить маленький вызов повседневности. Как вы его проведете? Быть может, читая хорошие книги?
«Остаться дома в понедельник» — идеальная книга для подобного отдыха. В ней собраны рассказы, наполненные иронией, теплом и улыбками. Жанр, в котором пишет автор, называется flash fiction — короткие рассказы, сражающие наповал. Именно такие — небольшие, но полные эмоций и впечатлений произведения оставляют приятные чувства, как после глотка вкусного согревающего напитка.

12. “Стрімголов. Історія одного життя”, Олівер Сакс

«Стрімголов» – мемуари Олівера Сакса, які він писав, уже знаючи, що невиліковно хворий. У цій книжці автор постає у незвичних для лікаря амплуа і відверто розповідає про життєві перипетії сором’язливого інтроверта, який завдяки поєднанню особистого і професійного досвіду здобуває унікальну чутливість до стану інших людей (і не тільки своїх пацієнтів). Сакс згадує найважливіші події, знакові зустрічі, важливі місця і людей, які зробили його самим собою.
«Стрімголов. Історія одного життя» визнано найкращою книжкою року за версією Nathional Public Radio, San Francisco Chronicle, BookPage, Men’s Journal та іншими медіа. Газета New York Times назвала цю книгу знаковою. Сакс також відомий як автор світових бестселерів «Пробудження», «Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом», «Мігрень» та інших.

13. “Наші душі вночі”, Кент Гаруф

“Наші душі вночі” – ліричний роман, останній твір письменника Кента Гаруфа, який визнано “Найкращою книгою року” у США.
Сюжет розповідає нам про події, які відбуваються у містечку Голт (Колорадо) між двома літніми, самотніми людьми. Одного дня Едді Мур звертається до сусіда Луї Вотера з дуже дивною, на перший погляд, пропозицією…
“Ми дуже довго жили одні. Он скільки років. Мені самотньо. Тобі, я думаю, теж. Тож я хочу спитати, може, ти приходитимеш до мене вночі, щоб спати зі мною. І розмовляти.”
Ця сумна і водночас світла історія про другий шанс, про те, що життя можна змінювати самим, про те, що щастя можна віднайти навіть на схилі літ у простих, буденних речах. Досі не можу осягнути того, як авторові вдалося в такому малому об’ємі тексту розповісти про стільки важливих речей. Лінія про стосунки батьків і дітей дуже повчальна, і може змусити в дечому переглянути своє відношення про звичний стан речей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *