Книжки, що зміцнюють інформаційну броню (частина 3)

Ліфтон Р.Д.

Технологія «промивки мізків»: психологія тоталітаризму.       

 Поки ми спимо, їмо і ходимо на роботу, нами керують. Ми рідко замислюємося про те, що наші думки – це не внутрішні імпульси, а результат застосування тоталітарної технології “промивання мозку”. Де вперше почали застосовувати блюзнірську технологію “виправлення мислення”, жертвами якої сьогодні стала більшість світового населення? І чи не час нам приєднатися до мислячої меншості і за звичними діями політиків побачити нарешті методи і способи зомбування мас, щоб захиститися від них? Ця книга, побудована на ретельному аналізі доль тих, хто постраждав від тоталітарної влади, допоможе вам легко впоратися з цим завданням. Дізнайтеся, як майстерно правлячий клас перетворює дорослих людей на слухняних маріонеток і якими є ознаки психологічного тероризму. Захистіть свою свідомість від психологічного насильства і вторгнення досвідчених політтехнологів прямо зараз, якщо дійсно хочете жити у вільній країні! 

Про автора: Роберт Джей Ліфтон – американський психіатр і письменник, головним чином відомий своїми дослідженнями психологічних причин і наслідків воєн та політичного насильства, а також своєю теорією реформи думки.

 

Рущенко І.

«Війна цивілізацій. Анатомія російсько-українського конфлікту»

Монографія є другою книгою автора, що присвячена поточній російсько-українській гібридній війні.Проте її зміст – більш широким, ніж події самої війни. Автор намагається дативідповідь на фундаментальні запитання: з ким, чому і за що ведеться війна? Щоштовхає Московію 500 років поспіль незмінно спрямовувати зброю проти України? Якими принципами, методами, технологіями керується агресор? Теоретичною базою відповідейна поставлені питання є цивілізаційний підхід. Він дозволяє стверджувати, щопоточна війна має міжцивілізаційний характер. Україна залишається форпостом європейської (західної) цивілізації і веде війнуза існування та власну ідентичність з московсько-ординською цивілізацією, що незмінює власний соціокультурний код сотні років від моменту свого виникнення наруїнах монгольської імперії. Книга розрахованана широке коло читачів, що цікавлятьсяісторією й сучасним старном україно-російськихвідносин, військово-політичними питаннями, вона можебути корисною військовим, експертам в галузі національної безпеки, політологам,історикам, соціологам, представникам академічного середовища, які працюють зістудентами тощо.

Про автора: Рущенко Ігор Петрович (22 серпня 1953 р.)  – відомий харківський соціолог, доктор соціологічних наук, професор, член правління Соціологічної асоціації України. Автор 180-ти наукових праць. Основний науковий інтерес до початку війни – соціологія злочинності. З 2014 р. працює над питаннями соціології війни і національної безпеки.

 

Джеймс Мейс

«Комунізм та дилеми національного визволення. Національний комунізм у радянській Україні 1918-1933 рр.»

Століття тому спроба реалізувати український національний проект у межах СРСР могла здатися досить вдалою: політика українізації зумовила швидке зростання рівня письменності, поширення української мови в містах, надзвичайне піднесення культури, а уряд УСРР мав широкі повноваження в галузі економіки. Але так було недовго: всеохопна насильницька колективізація та штучний голод у регіонах, населених українцями, арешти, розстріли й цькування українських політиків та інтелігенції, стрімке повернення до російськоцентризму та поширення шовіністичних настроїв засвідчили: СРСР – та сама Російська імперія під новою назвою. У класичній розвідці Джеймса Мейса читач знайде концентрований, послідовний і захопливий огляд ідей та подій 1918-1933 років – досвіду, що зараз актуальніший, ніж будь-коли.

Про автора: Джеймс Мейс (James Mace) – американський історик, журналіст, політолог, дослідник голодомору в Україні. Автор чималої кількості публіцистичних статей та дослідницьких творів. Визнаний експерт у галузі історичної публіцистики та історії українського націонал-комунізму. Доктор філософії із спеціалізацією «Національний комунізм у Радянській Україні 1919-1933 рр.»

 

Вахтанг Кіпіані

«Дисиденти»

Збірник інтерв’ю Вахтанга Кіпіані з дисидентами — це розмови з тими, хто підважував фундамент, на якому трималася в’язниця під назвою Радянський Союз. Люди, які кидали виклик системі, були дуже різні — і за віком, і за переконаннями, і за статтю, і за національністю.

Баліс Ґаяускас, який відбув 37 років у неволі, а в уже незалежній Литві очолив Службу безпеки; Калью Мятік, звинувачений свого часу в антирадянській діяльності в лавах підпільного Демократичного руху Естонії; Мустафа Джемілєв, який боровся за права кримських татар; Левко Лук’яненко, член-засновник Української Гельсінської спілки; Надія Світлична, учасниця руху шістдесятників, правозахисниця й журналістка…

Двадцять дисидентів, розмови з якими висвітлюють безліч питань, що не втрачають актуальності й сьогодні. Маємо чути правду й пам’ятати: свобода — це та вакцина, ефективність якої не слабшає з часом.

Про автора: Вахтанг  Кіпіані — український журналіст, публіцист, історик. Головний редактор Інтернет-видання «Історична Правда», викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», засновник Музею-архіву преси.

 

Ярослав Грицак

«Нарис історії України»

Книжка увійшла до тридцяти найзнаковіших книжок часів Незалежності за рейтингом Українського інституту книги. Перша редакція цієї книжки побачила світ ще 1996 року. Також її можна назвати першою популярною історією України, яку, за словами автора, можна “читати без брому” і яка стверджує принципову нормальність української історії. У новому виданні виправлено деякі неточності та похибки попередніх видань, а також додано нові розділи, зокрема розділ, присвячений двом останнім десятиліттям незалежної України, аж до часів революції 2013-2014 років, війні з Росією та передвиборних тижнів 2019 року.

Про автора: Ярослав Грицак – український науковець, історик і публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету. Директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І.Франка.

Викладач курсів «Історія України» та «Великі книги» в Українській академії лідерства й онлайн-курсу «Вибрані питання європейської історії» на платформі Prometheus.

Має понад 500 наукових публікацій на історичну тематику. Відомий також своїми публіцистичними творами.

 

Читайте також:

Добірка книжок для дітей та юнацтва – Книжки, що зміцнюють інформаційну броню (частина 1)

Про анексію Криму та початок війни 2014 року на Донеччині та Луганщині –  Книжки, що зміцнюють інформаційну броню (частина 2)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *