Літературний гороскоп (жіноча версія)

Хочеш дізнатися, яка героїня — твоя копія? Читай наш гороскоп! 

Козеріг — Джейн Ейр

На долю крихітки Джейн випала така кількість життєвих випробувань, що впору почати  підозрювати в ній жінку-кіборга зі штучною нервовою системою. Будь-яка інша панянка ще на етапі життя в дитячому притулку опустила б руки. А після появи божевільної дружини містера Рочестера  заштовхала б нічний очіпок цієї жінки в горлянку  цього самого містера Рочестера. Але Джейн не просто з цим всім впоралася, а навіть повернула собі на користь. Тому що вона прямо як Козероги: обов`язок для них понад усе.

 Водолій — Леонсія Солано. «Серця трьох», Дж. Лондон.

Леонсія Солано – це щось особливе. Натуральна дівчина-Водолій, яка не просто не може всидіти на місці, але й неодмінно хоче опинитися в самому центрі якоїсь крутої  “заворушки”. У Леонсію були відчайдушно закохані обидва Моргана, один іншого прекрасніший, – здавалося б, ось тобі інтрига, ось тобі бурхливий життєвий вир! Нічого подібного, Водолій у такій ситуації почне позіхати від нудьги. А ось погоні, перестрілки, пошук скарбів і контакт з таємничими дикими племенами – ось це Водолія цікавить. А Моргани – у них, власне, згодом все само як-небудь урівноважиться. І адже вирішилося, що найцікавіше.

   Риби  — Маргарита, «Майстер і Маргарита»

Риби ніколи не бувають обділені чоловічою увагою, але при цьому абсолютно його не цінують. Булгаковська Маргарита дуже вдало вийшла заміж, незважаючи на те, що чоловіка не любила зовсім. Власне, і залицяльникам Риб все одно, чи закохана в них Риба, – вони готові кидати до її ніг шикарні особняки, пачки грошей, та хоч чорта лисого – аби Риби дозволили їм перебувати поруч. А самим Рибам подавай фатальну пристрасть, причому обов’язково до такого ось Майстра: бідний  геній – ідеальний варіант для Риб. Саме тому, що заради цієї любові доведеться стати відьмою.

Овен — Анна Кареніна

Якщо панянка-Овен вирішила, що їй неодмінно треба щось зробити, вона це зробить, незважаючи на перешкоди. Точніше, вона зовсім не буде бачити ніяких перешкод, так вже вона влаштована. Тому якщо Овну щось треба, краще їй це дати. А то вона візьме сама, і не виключено, що в процесі хтось постраждає. І найголовніше: ніколи не варто відмовляти панночку-Овна  від необачних вчинків. І боронь вас боже заганяти її в кут. Овен вискочить звідти, не розбираючи дороги, і не виключено, що кинеться прямо під поїзд, як нещасна Анна Кареніна. Але перед цим вона ж розтопче всіх причетних. Тому що і Анні  потрібно тільки одне: щоб її всі залишили в спокої і дали спокійно розібратися в своїх бажаннях. Замість цього їй довелося оборонятися від усіх відразу, і сил, на жаль, не вистачило. Але перед тим, як зробити крок під поїзд, Кареніна все-таки переламала хребет кожному, хто її туди підштовхнув. Ну, що тут скажеш … Самі винні, дурні.

Тілець— Емма Боварі

Тілець не заспокоїться, поки не заведе собі працьовитого чоловіка, затишний будиночок, сад з розарієм і котика. Тільці взагалі ніколи не заспокоюються, їм потрібно, щоб навколо їх затишного будиночка вирувало активне життя. Роздавати всім цінні вказівки, а якщо хто не послухав – завітайте на роги і не кажіть потім, що вас не попереджали. Еммі Руо  чомусь вийшла за похмурого пана Боварі, а далі почалася досить передбачувана історія: якщо Тільця загнати в глуху провінцію і замкнути в затишному будиночку, Тілець знайде, куди докласти енергію, нехай і потайки. А якщо це потім погано скінчиться для всіх причетних – ну, вибачте. Треба було дати Тільцю справою займатися. Затишний  будиночок  і виховання потомства – це не діло. Це жахливо нудно, так нудно, що навіть зжерти шматок миш’яку веселіше.

Близнюки – Лариса Огудалова, «Безприданниця»

Близнюки – подвійні натури, але мало хто розуміє наскільки. Близнюкам нічого не варто випустити назовні якусь зі своїх численних субособистостей, яка влаштує настільки правдоподібну виставу, що ніхто і не засумнівається в реальності того, що відбувається. Проблема в тому, що Близнюки часто заграються і вже не можуть повернутися до початкової точки без втрат. Це як кругообіг чоловіків навколо безприданниці Огудалової, який довелося зупиняти пострілом, тому що інших варіантів, власне, не було. Ця ситуація повторилася б і наступного разу. Правда, завершилось все не трагедією, а фарсом. Адже, будь у Лариси фінансова незалежність, вона б все одно влаштувала цю недобру гру, але в кінці, мабуть, кинула б усіх і пішла гуляти з табором. Тому що Близнюки ніколи не грають в одне  і те ж  довго. Це нудно.

 Рак — Мелані Вілкс, «Віднесені вітром»

Мелані Вілкс, мабуть, єдина безумовно позитивна героїня в світовій літературі, яка не виглядає несправжньою. Вона абсолютно жива, у неї взагалі немає недоліків. Тому що за гороскопом вона напевно Рак. Саме панянки-Раки бачать тільки хороше в тих, кого щиро люблять. Саме вони здатні піти на будь-який злочин, аж до вбивства, заради порятунку своєї родини. А сім’я Рака – це все, кого вона любить. На жаль, деякі занадто пізно розуміють, що світ, в якому так комфортно живеться, тримається на тендітних плечах Рака. Втім, самих Раків це нітрохи не турбує: Мелані, наприклад, не могла не бачити неприязні Скарлетт, тому що була добра, але аж ніяк не дурна. Але якщо панночка Рак когось щиро любить, то пробачить йому все.

Лев — Анжеліка

Серія романів Ганни і Сержа Голон – улюблене розважальне чтиво кількох поколінь. Тому що все це неправда, звичайно, так не буває: чому, питається, ця сама Анжеліка, куди не потрапить, всюди стає королевою? Видали заміж за якогось похмурого “хмиря”, а він виявився ідеальним чоловіком. Відняли і чоловіка, і багатство, і навіть дітей – і нате вам, вчорашня  аристократка верховодить зграєю розбійників. Познайомили з королем – сонцеликий Людовик тут же хоче зробити її фавориткою. Відправили в гарем … ну, ви зрозуміли. Ні, таке, звичайно, аж ніяк неможливо собі уявити – за однієї умови: якщо панночка, з якої все це відбувається, часом не Левиця. А якщо вона все-таки Левиця, то тут вибачте, корону в кишеню не сховаєш. Все одно знайдуться бажаючі посадити Левицю на трон і поклонятися їй до кінця днів своїх. Невідомо, як Левицям це вдається, але ми підозрюємо, що вони і самі не знають як. А якщо і знають, то все одно не розкажуть, тому що не царська це справа, зрозуміло.

 Діва — Меггі, «Ті, що співають у терні»

Найважливіше, що вам потрібно знати про Дів: вони однолюби, це раз. Діви жахливо логічні – це два. Роман «Ті, що співають у терні» написали про Діву – це три. Нещасну Меггі з раннього дитинства ненавиділи всі жінки, що знаходилися поруч, включаючи рідну матір, і, загалом, їй належало вирости нещасною, але нічого подібного не сталося. «У будь-якій незрозумілій ситуації йди і працюй» – ось девіз Дів і Меггі, яка щоразу знаходила заспокоєння у важкій праці. А Діва, як відомо, не заспокоїться, поки навколо неї не запанує ідеальний порядок. І того, хто посміє його порушити, Діва розтопче з особливою жорстокістю. Так, навіть якщо це той самий чоловік, якого вона любить все життя.

Терези — Елізабет Беннет, «Гордість та упередження» 

Знаєте, чому всі так люблять Ліз Беннет? Тому що вона неймовірно жива. Настільки жива, що неважливо, в який раз ми читаємо роман, – все одно хочеться дістати цю дівчину зі сторінок книги, струснути за комір і гаркнути в вухо: «Роззуй очі, жінко! Ось же він – ідеальний принц, хапай його!».  А все тому, що це саме упередження, засноване на чутках, до того ж, зовсім не перешкода для справжніх почуттів. Так думають всі, крім Терезів. Терезам треба спершу все зважити, взяти паузу і як слід подумати. І, може бути, навіть прийняти яке-небудь рішення. Ось Елізабет його прийняла і відмовила містеру Дарсі. А потім передумала. А що такого? Якщо ситуація змінюється, то, звичайно, потрібно все зважити ще раз.

Скорпіон — Анастасія Пилипівна (Настасья Филипповна), «Ідіот»

Настасья Пилипівна – жінка неймовірно красива, розумна, горда і при цьому абсолютно, тотально божевільна. У неї ж був шанс вийти за князя і тим самим раз і назавжди закрити двері в минуле, яке, прямо скажемо, було у неї не таким райдужним. Якби не одне але: Настасья Пилипівна поводилася як справжній Скорпіон. Запам’ятайте: ніколи не можна намагатися зламати Скорпіона.Панянки-Скорпіони від таких спроб не ламаються, а вибухають, заодно вбиваючи все живе в радіусі ста кілометрів. Навколо скривдженого Скорпіона всі почнуть вмирати, сходити з розуму, втрачати найдорожче, а взагалі – локальний апокаліпсис забезпечений. І не можна сказати, що панночка-Скорпіон цього хоче, – просто ядерну реакцію можна запустити, а от зупинити не вийде.

Стрілець — Маргарита Наварська, «Королева Марго»

Сутність Стрільця проявляється в майбутній королеві Наварській вже з найперших сторінок роману: юну Маргариту змушують укласти шлюб з політичних мотивів, вона зовсім не закохана в короля Генріха і абсолютно спокійно сприймає звістку про те, що і він не має до неї ніяких ніжних почуттів. Що зробить в цій ситуації будь-який інший знак? Правильно, і думати забуде про це заміжжя: обов’язки, так і бути, можна виконати, а в іншому – сенс витрачати ресурс на фіктивного чоловіка? Маргарита ж негайно укладає союз зі своїм молодим чоловіком. Тому що Генріх в небезпеці, шлюб – це шлях в могилу, а Маргарита не може цього допустити, тому що так нечесно! Ось в цьому – вся суть характеру панянки-Стрільця: вона не терпить обману, несправедливості та інтриг. При цьому сама інтриги плете вкрай успішно і не зупиниться ні перед чим: заради того, щоб Генріх зберіг корону, Маргарита Наварська пожертвувала життям свого коханого. І не роздумувала ні хвилини. Любов – це прекрасно, звичайно, але головне – щоб всі хороші люди перемогли всіх поганих.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *