Міжнародний день молоді

8-12 серпня 1998 року відбулася Всесвітня конференція міністрів у справах молоді в Лісабоні, яка запропонувала відзначати Міжнародний день молоді 12 серпня і Генеральна Асамблея ООН його встановила.

Міжнародний день молоді має на меті нагадати про роль молодих людей у розвитку та побудові світу. Також привертається увага до актуальних проблем молодих людей, зокрема, освіти, працевлаштування, поліпшення якості життя та розширення кола можливостей, створення сім’ї, проблеми молодих батьків тощо.     А ще цей день вважається святом творчості, енергії, пізнання та реалізації найсміливіших задумів.

День молоді в Україні відзначався щорічно в останню неділю червня, запроваджений у 1994 році указом Президента України від 22 червня «Про День молоді» за ініціативою молодіжних об’єднань та організацій.

А з 2022 року Україна святкує День молоді разом з усім світом 12 серпня. З ініціативою виступили молодіжні організації та рухи, прагнучи інтеграції з європейською спільнотою. Українська молодь ще в 2013-2014 роках продемонструвала, що виступає за європейські цінності, вийшовши на Майдан з прапорами України та Європейського Союзу.

28 липня 2021 року указом Президента України встановлено День молоді в Україні, який відзначається щороку у Міжнародний день молоді.

Сьогодні українська молодь – це сильна нація захисників, яка формує сильну Україну, відстоюючи її свободу і незалежність від російської орди на фронті. На жаль багато з них залишилися вічно молодими, віддавши своє життя за рідну землю.

Інформаційні джерела:

  1. https://armyinform.com.ua/2022/08/12/sogodni-v-ukrayini-vidznachayetsya-mizhnarodnyj-den-molodi/
  2. https://www.unian.ua/lite/holidays/den-molodi-2021-data-ta-istoriya-svyata-yak-priynyato-vidznachati-11455435.html
  3. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3548859-ukraina-vperse-oficijno-vidznacae-den-molodi-12-serpna.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *