Міжнародний день захисту дітей

1 червня у світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини.

Після закінчення Другої світової війни, коли у всьому світі з’явилася величезна кількість дітей-сиріт та дітей-інвалідів, проблема збереження їх здоров’я і благополуччя стала як ніколи актуальною. У 1949 році на конгресі Міжнародної демократичної федерації жінок, який пройшов у Парижі, жінки багатьох країн дали клятву безперестанної боротьби за забезпечення миру на планеті, адже це – єдина гарантія щастя дітей. І рішенням конгресу 1 червня було оголошено Днем захисту дітей.

Уперше він відзначався у 1950 році в 51 країні світу. А вже в 1989 році ООН представила Конвенцію з прав дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей.

Зокрема в Конвенції про права дитини передбачено, що кожна дитина має право на:

– особисте життя та захист від посягань на нього, право на захист від усіх форм фізичного та психологічного насильства, право на відпочинок і дозвілля;

– захист від економічної експлуатації та від виконання будь-якої роботи, яка може нести небезпеку для здоров’я, бути перешкодою в здобутті дитиною освіти чи завдавати шкоди її здоров’ю, фізичному, розумовому, духовному, моральному та соціальному розвитку;

– захист від незаконного зловживання наркотичними засобами та психотропними речовинами, захист від усіх форм сексуальної експлуатації та сексуальних розбещень, захист дитини від усіх форм експлуатації, що завдають шкоди будь-якому аспекту добробуту дитини, захист від катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження чи покарання.

Україна ратифікувала конвенцію 27 вересня 1991 року, й відтоді цей документ є частиною національного законодавства. А відзначається День захисту дітей в Україні згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.

У Міжнародного дня захисту дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні зображена Земля, на якій стоять п’ять фігурок людей різного кольору. Зелений колір символізує гармонію і родючість, знак Землі – символ нашого загального дому, фігурки людей – єдність усіх рас і народів.

Проте Міжнародний день захисту дітей 1 червня 2022 року затьмарений російською агресією проти України. Грубо порушене право на життя українських дітей і всього українського народу.

Джерела інформації:
https://prm.ua/sogodni-vidznachayetsya-mizhnarodniy-den-zahistu-ditey/
https://suspilne.media/135456-ukraina-vidznacae-den-zahistu-ditej-ak-zavilosa-svato-ta-so-slid-znati-pro-ditaci-prava/
https://pon.org.ua/novyny/3203-sogodni-u-sviti-vidznachayut-mizhnarodnij-den.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *