Півторагодинна захоплива екскурсія від Михайла Мордовського про історію Запоріжжя – від народження старого Олександрівська до сьогодення – з розповідями про історичні події та зміни, які відбувалися з нашим містом за понад три століття його існування, надихнула гуртківців на подальшу роботу.
Молодь була вражена численними цікавими експозиційними залами музею, збереженими архівними світлинами, відеокадрами документальної хроніки, численними мапами. Довго розглядали фото вже зниклих церков та неіснуючих нині будинків. Змогли доторкнутися до зразків старих цеглин, які колись виробляли на цегельному заводі Мінаєва або використовували меноніти для своїх особняків у колоніях.
Михайло Мордовський розповідав про архітекторів, про стилі архітектури, які використовувалися у забудовах старого Олександрівська, а згодом і Запоріжжя. Багато цікавого з історії архітектури міста дізналися молоді краєзнавці під час справжньої подорожі у часі від досвідченого екскурсовода й директора музею. Він навіть згадав про перші запорізькі трамваї, макет одного з яких зробили працівники музею, адже справжній трамвай був завеликий для приміщення виставки.
Виявляється, що в трамвайному депо Запоріжжя досі є два старих дерев’яних трамваї, яким понад 90 років, але вони досі на ходу і взимку використовуються вночі під час снігопадів?
Молоді дослідники поставили екскурсоводу запитання, які їх хвилювали, і подякували господарям Музею архітектури за насичену програму. А потім разом із керівницею гуртка, провідною бібліотекаркою Ларисою Головко, домовилися про наступну лекцію в музеї у травні – за темою «Архітекторки Запоріжжя», адже саме це досліджують молоді краєзнавці Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва.