правила користування

Як стати користувачем Запорізької ОБЮ та яких правил дотримуватися.

 1. Записатися до Бібліотеки може будь-хто незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань.
 2. Пріоритетним напрямком роботи є обслуговування юнацтва та молоді віком від 14 до 35 років.
 3. Користувачі обслуговуються на абонементі, у читальному залі, через сайт та соціальні мережі і мають право безоплатно: отримувати в тимчасове користування документи з фондів, брати участь в заходах та проєктах, отримувати консультації та довідки від бібліотекарів, а також скористатися деякими платними послугами.
 4. Іноземцям, особам без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, особам, які тимчасово проживають у зоні обслуговування Бібліотеки надаються послуги в читальному залі.
 5. Користувачі мають право виносити документи за межі бібліо­теки, якщо вони записані у формулярі читача. Після закінчення терміну користування (5 документів на 30 днів) на прохання користувача він може бути подовжений (в т.ч. телефоном, електронною поштою, через соціальні мережі).
 6. Кожний документ, виданий на абонементі, фіксується у чита­цькому формулярі і підтверджується підписом користувача.
 7. Окремі категорії користувачів мають право на пільги, що встановлюються Бібліотекою: учні шкіл-інтернатів, центрів соціальної реабілітації дітей, особи з інвалідністю І-ІІ групи, діти-сироти, діти з багатодітних сімей.
 8. Оформлення реєстраційно-облікових документів користувачів є платним, вартість якого визначає Бібліотека. За згодою користувача, що закріплюється підписом на читацькому формулярі, Бібліотека здійснює обробку його персональних даних із занесенням до електронної бази даних «УФД. Бібліотека» розділ «Читачі». Реєстрація відвідувань віртуальних користувачів сайту здійснюється без використання персональних даних.
 9. Діти й підлітки до 16 років записуються до Бібліотеки на підставі документа, який пред’являють їхні батьки, установи або особи, під на­глядом яких перебувають діти.
 10. Обслуговуючись в Бібліотеці, користувач зобов’язаний здати в гардероб верхній одяг, портфель, сумку, друковані видання, що не належать Бібліотеці. Гроші та цінні речі на зберігання не приймаються.
 11. Особи в нетверезому стані й неохайному вигляді до бібліотеки не допускають­ся. Палити в приміщенні бібліотеки  категорично заборонено.
 12. Час обслуговування користувачів у Бібліотеці не збігається повністю з часом роботи та навчання основної частини населення: понеділок-п`ятниця (8.00 – 18.00), неділя (10.00 – 18.00), субота – вихідний день. Кожний останній день місяця – санітарний, Бібліотека не обслуговує користувачів. Напередодні святкових днів тривалість роботи скорочується на 1 годину.

Документ «Правила користування комунальним закладом «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради» затверджений наказом керівника від 12.03.2019 року № 26.

Повний текст Правил за посиланням: Правила користування КЗ_ЗОБЮ_ЗОР