Про що говорять “Спалахи”

“Спалахи” – це бібліокінотеатр, який багато років працює в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва. Тут можна подивитися пізнавальні і цікаві документальні фільми про видатних особистостей української культури, історичні події, а також деякі художні фільми.

“Спалахи” – це незвичайний кінотеатр, він дає змогу спілкування, обговорення фільмів. Кожен може висловити свою думку, поділитися цікавою інформацією, подискутувати.

“Спалахи” говорять про видатних українців. Приміром про Леся Курбаса та Миколу Куліша в документальному фільмі «Винні у любові до України”. Як склався творчий тандем драматурга і театрального діяча. Спорідненість душ відродилась у створенні вистав на сцені театру «Березіль», де висавітлювались болючі теми українського суспільства. Обох митців спіткала трагічна доля, як і багатьох представників української інтелігенції, оскільки радянська влада знищувала український національний дух взагалі.

Документальний фільм «Бойчук і Бойчукізм» допоміг глядачам познайомитись з новим напрямком українського живопису – авангардом, представниками якого є художник-монументаліст Михайло Бойчук та його учні. За свою особисту думку в мистецтві, за висвітлення українського національного духу митцям довелося заплатили власним життям.

А фільм «Таємничий Сковорода» відкрив українського філософа Григорія Савича Сковороду, людину прекрасно освічену, музично обдаровану, який міг би зробити кар’єру музиканта, або на церковному терені, але став аскетом, мандрівником і завжди мав свою особисту думку. Сковорода нескінченний і може стати гуру для сучасної людини.

“Спалахи” познайомили глядачів і з творчістю відомого українського композитора та співака Павла Дворського в телепередачі «Моя пісенна сповідь». Його багатогранний талант доповнюється ще й володінням декількома музичними інструментами. Творчий доробок композитора  нараховує 120 творів, а популярні українські пісні: «Смерекова хата», «Стожари» є візитною карткою Павла Дворського. Глядачі бібліокінотеатру «Спалахи» з задоволенням прослухали пісні з концертних виступів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *