Про Степана Руданського…

Степан Васильович Руданський-один з визначних діячів української національної культури. Він встиг дуже багато протягом свого недовгого, стрімкого, насиченого багатовекторними подіями життя. Поет, перекладач, лікар, громадський діяч…

5 цікавих фактів:

  1. В царині літератури Сntgfy Руданський більш відомий, як поет-гуморист. Написав близько 200 гуморесок. Хоча писав і балади, ліричні, патріотичні вірші, історичні поеми, перекладав античну літературу.

2. Володів більш, як десятьма мовами.

3. Направлений після закінчення Кам‘янець-Подільської духовної семінарії, як найкращий учень, до Петербурзької духовної академії, всупереч волі батька і адміністрації семінарії, вступив до Петербурзької медико-хірургічної академії.

4. Був направлений на посаду міського лікаря до Ялти. Став ініціатором відкриття лікарні в Бахчисараї, зародження санаторійної справи на Південному березі, першої медичної бібліотеки в Криму.

5. Населення Криму знало і шанувало лікаря і поета Степана Руданського. В 1867 році його було обрано почесним мировим суддею Симферопольсько-Ялтинської і Керченської мирової округи.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *