Про Українську Конституцію

  1. Конституція України була прийнята Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. Без перерв, у результаті безупинних дискусій, голосувань по кожній статті окремо і цілими розділами 315 народних депутатів з 300 необхідних віддали за неї свої голоси. Міжнародне співтовариство назвало її однією з найдемократичніших у світі.

 

 

 

 

2. Основний Закон держави міг бути не прийнятий 28 червня через указ Президента України про проведення всеукраїнського референдуму 25 вересня 1996 року про прийняття нової Конституції України, але історичне засідання парламенту змінило ситуацію і указ був скасований.

3. Наша перша Конституція, відома як «Конституція Пилипа Орлика» («Договори і Постановлення прав та Вольностей Війська Запорозького»), прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших не лише у Європі, а й у світі.

4. День Конституції України – єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.

5. НАТО та ЄС – стратегічний курс України, затверджений Основним Законом держави.

Детальніше читайте на Інтернет-ресурсах:

  1. Зінченко Т. Що має знати про Конституцію кожен українець / Тетяна Зінченко. – Режим доступу : https://espreso.tv/article/2017/06/28/konstytuciya
  2. «Конституція Пилипа Орлика» вперше в Україні: що треба знати. – Режим доступу : https://www.dw.com/uk/konstytutsiia-pylypa-orlyka-vpershe-v-ukraini-shcho-treba-znaty/a-58890169
  3. Марчук М. Цікаві факти про Конституцію України / Микола Марчук. – Режим доступу : https://univd.edu.ua/uk/news/7368

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *