Про Володимира Короленка (до 170-рніччя від дня народження)

27 липня виповнюється 170 років від дня народження письменника, журналіста, публіциста, громадського діяча, уродженця України Володимира Короленка, автора широко відомих творів “Діти підземелля” та “Сліпий музикант”.

  1. Дід письменника був козаком і дитинство своє хлопець провів в Україні.

2. Короленко отримав звання почесного академіка в Академії наук, але через 2 роки відмовився від нього. Причиною послужило те, що він висунув на звання академіка  М. Горького, а імператор зажадав скасувати це рішення. На знак протесту, Володимир Галактіонович відмовився від почесного звання.

3. Коли російським імператором став Олександр ІІІ, навідріз відмовився присягати новому імператору, за що й потрапив у Сибір.

4. Проте, з більшовиками теж не хотів співпрацювати, і протестував проти репресій, влаштованих ними після приходу до влади.

5. Короленко не раз брав участь у розслідуваннях, в яких обвинуваченими проходили прості люди, а слідство не приділяло їм належної уваги. Таким чином, він врятував від незаслуженого покарання багато людей.

Під час резонансного процесу “Справа Бейліса”, який набув розголосу навіть за межами російської імперії, Короленко опублікував протест, який підписали письменники, вчені та суспільні діячі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *