Прочитали, сподобалося!

Олександра Шутко “Гарем османських султанів. Доба жіночого султанату”.

Якщо вам цікаво, яким насправді було життя в гаремі османських султанів, і що таке “жіночий султанат”, то ця книга саме для вас.

Олександра Шутко – кандидат мистецтвознавства, вивчала це питання, спираючись на турецькі, польські, українські, західноєвропейські та американські дослідження.

То що ж таке “жіночий султанат”? Це коли протягом 100 років жінки втручалися в державні справи, що і призвело, як говорять турки, до загибелі Османської імперії.

А почалося все з нашої співвітчизниці – Роксолани.Палкі почуття Сулеймана до Роксолани уже 500 років надихають прозаїків, поетів, художників, кінематографістів на створення творів мистецтва.

А ще була Сафііє, яку в народі називали “відьмою”, фаворитка  Мурада ІІІ. За її часів, корупція сягнула неймовірних розмірів, що й призвело до смути в державі. Владна Кьосем, яка так бажала влади, що навіть не жаліла своїх дітей та онуків, і єдина валіде, яка була страчена. Воїтелька Гюльнуш, яка їздила верхи і брала участь у всіх військових походах свого чоловіка.

Хатідже Турхан – ще одна українка на ім‘я Надія, родом з Волині. Розумна, освічена, займалася розбудовою держави (водограї, мечеті, бібліотеки). На відміну від Роксолани, оточувала себе вихідцями з українських земель. Любила подорожувати, займалася благодійністю. Іноземці писали про її надмірну щедрість. Але її історія у нас менше відома, ніж історія Роксолани. Можливо тому, що історія Роксолани – це історія кохання, а історія Хатідже Турхан про “роман” з державою. (Тетяна Білан)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *