Прочитали, сподобалося!

Е. Скотт Берг “Геній”.

Книга буде цікава шанувальникам справжньої літератури. Роман-біографія лауреата Пулітцеровської премії Е. Скотта Берга розповідає про життя людини-легенди видавничої справи, знаменитого американського редактора Макса Паркінса.

Коли Макс починав працювати у видавництві Скрайбнерів, це було найконсервативніше видавництво в Америці, яке видавало тільки класику. За 36 років роботи у видавництві Паркінс перетворив його на найуспішніше, відкривши світу Фіцджеральда, Гемінгвея, Т. Вулфа.

Паркінс у стосунках з Фіцджеральдом був “нянькою”, психоаналітиком, мотиватором. Заради Гемінгвея ризикував власною кар`єрою. Він був співавтором Томаса Вулфа, бо тільки Макс зміг перетворити кіпу рукописних сторінок Томаса в справжній роман.

Життя Паркінса – це не тільки робота. Це і складні стосунки з дружиною, і, сповнені гумору, відносини з дітьми (їх було п`ятеро). Це і листування протягом життя з жінкою, яка була його другом і музою.

Будучи геніальним редактором, він не переставав відшукувати нові імена, і відкрив світу літературу “втраченого покоління”.

Товстелезна книга у 800 сторінок читається дуже легко та із задоволенням.

В екранізованій версії роману знялися відомі актори: Д.Лоу, К. Ферта, Н. Кідман. Фільм був представлений на Берлінському фестивалі у 2016 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *