Протидія торгівлі людьми

30 липня у світі відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів, використання у збройних конфліктах, втягнення у злочинну діяльність тощо. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном.

Торгівля людьми – так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

У сучасному світі торгівлю людьми визнано кримінально-карним злочином, масштаби якого набули таких вражаючих розмірів, що за оцінками експертів торгівля людьми за своїми наслідками стоїть на третьому місці після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками.

У 2010 році Генеральна Асамблея прийняла Глобальний план дій по боротьбі з торгівлею людьми, закликавши уряди в усьому світі вжити скоординованих і послідовних заходів щодо перемоги над цим злом, а в 2013 році провела зустріч на високому рівні для оцінки ходу здійснення Глобального плану дій. Держави-члени також прийняли резолюцію, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми і заявивши, що в такий день необхідно «підвищувати обізнаність про стан жертв торгівлі людьми і заохочувати і захищати їх права».

Відтоді державні інституції, міжнародні та неурядові організації, активісти та активістки привертають увагу людей до небезпеки торгівлі людьми у кожній країні світу.

Торгівля людьми – це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність.

На сьогодні Україна стикається з багатьма викликами у цій сфері. Російсько-українська війна підвищує вразливість українців до потрапляння в ситуації торгівлі людьми.

В Україні працює система допомоги постраждалим особам та передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі до 15 років для злочинців за торгівлю людьми.

Про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації можна звертатися за номерами:

102 – поліція

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

112 – служба екстреної допомоги в ЄС

0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія

1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті.

Джерела інформації:

https://www.kmu.gov.ua/news/minsotspolityky-30-lypnia-vsesvitnii-den-protydii-torhivli-liudmy

https://mon.gov.ua/storage/app/sites/1/docs%20main/DOPYS.Vsesvitniy.den.protydiyi.torhivli.lyudmy.Minsots.27.07.2023.pdf

https://ombudsman.gov.ua/news_details/30-lipnya-vsesvitnij-den-protidiyi-torgivli-lyudmi

https://sumy.sm.gov.ua/index.php/ru/gumanitarna-politika/sotsialniy-zahyst/7213-30-lipnya-vsesvitnij-den-borotbi-z-z-torgivleyu-lyudmi

Головне зображення з сайту: https://ns-plus.com.ua/2019/10/28/torgivlya-lyudmy-yak-ne-potrapyty-na-gachok-zlovmysnykiv/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *