Правоосвітній кінопоказ для підопічних служби ювенальної пробації та студентів гуманітарного коледжу ЗНУ.
Ірина Анатоліївна Федорець, заступниця начальника філії Державної установи «Центр пробації в Запорізькій області» представила учасникам правоосвітнього заходу гостю, Ларису Головко, модераторку кіноклубу Docudays UA «Долоні», що працює при Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва і побажала всім гарного перегляду фільму «Точка відліку» ( Польща/2014/25’) режисера Міхала Щесняка.
Документальна стрічка була обрана не випадково. Фільм має декілька нагород, у тому числі був номінований на «Оскар». Це фільм-розповідь головної героїні Аннети Чешлик, яку ув`язнили за вбивство. Через дев’ять років, відбуваючи покарання, вона починає працювати доглядальницею в будинку для літніх людей. Там знайомиться з Геленою, яка страждає від ревматизму. Спілкування з цією бабусею змінює свідомість головної героїні фільму і вона починає вірити в себе.
На захід запросили студентів-практикантів Запорізького гуманітарного коледжу ЗНУ і неповнолітніх суб’єктів пробації м. Запоріжжя. На перегляді були присутні начальниця сектору ювенальної пробації м. Запоріжжя Юлія Рябоконь та інспекторка філії Центру пробації в Запорізькій області Олена Балак. Це перший захід кіноклубу Docudays UA «Долоні» на території філії Державної установи «Центр пробації в Запорізькій області».
Перед переглядом Лариса Головко попросила учасників уважно дивитися фільм, аби потім відповісти на запитання.
Наприклад: «Що означає назва фільму «Точка відліку»? Ось як визначилася молодь:
- «Я думаю, що зміни з героїнею почалися у той момент, коли вона почала доглядати і спілкуватися з літньою жінкою Геленою в будинку престарілих», – поділилась думками з аудиторією студентка Настя.
- «Для мене ця точка відліку сталася у Аннети, коли вона зателефонувала матері, аби повідомити, що виходить на свободу» – сказала студентка Катя.
- «А я вважаю, що це було раніше, коли вона скоїла злочин і вбила свою бабусю», – заперечила практикантка Юля.
Ірина Анатоліївна, заступниця начальника філії Державної установи «Центр пробації в Запорізькій області», відмітила, що, на її думку, назва «Точка відліку» була обрана не випадково. Стрічка багатопланова і можна було б ще знайти декілька таких моментів, які кардинально змінили життя героїні, і про них теж можна буде подумати присутнім потім, після заходу».
Юнаки жваво обговорили стосунки Аннети зі своею мамою, її відношення до рідної бабусі, яку вона в стані афекту лишила життя, схвилювало молодь і каяття головної героїні, і роздуми про те, що з нею може статися в майбутньому. Думки молоді були різні:
- «Я не люблю такі фільми. Я дивлюся кіно зовсім про інше. Я би ніколи не довірив виховання своєї дитини такій жінці», – зізнався Дмитро, підопічний сектору ювенальної пробації м. Запоріжжя.
- А нам сподобалось. Це дуже гарний, повчальний фільм! Він дозволяє багато над чим поміркувати, зрозуміти, як один вчинок може зруйнувати або змінити все життя. Ми із задоволенням будемо дивитись таке кіно. Правда ж дівчата?», – звернулась до своїх подружок студентка-практикантка Юлія. Студентки дружно закивали головами і подякували за захід.
« Добре, що молодь не завжди висловлює тільки позитивні думки. Головне, що вони кажуть нам правду, а «не тільки те, що від них хочуть почути». І це не дивно, що декому з них кіно не сподобалось, іноді вразливі підлітки дивляться документальне кіно вперше. Головне, що вони не бояться вголос висловити свою точку зору і беруть участь в розмові про права людини», – вважає Лариса Головко.
І вже зараз іде підготовка до наступних показів з обговоренням документальних фільмів з колекції мережі кіноклубів Docudays UA, як для суб’єктів, так і працівників служби пробації філії Державної установи «Центр пробації в Запорізькій області».
Захід відбувся в рамках адвокаційної кампанії мережі кіноклубів Docudays UA «Кампанія з підвищення рівня впливу громади на процеси прийняття рішень на місцях та розвитку демократичних стандартів врядування – на підтримку реформи децентралізації.»