Той весняний день…

Той весняний день був сонячним, пронизаним пахощами розквітлих дерев… Чимало молодих пар готувалися до своїх весіль, призначених на 26 квітня. Кожен радів довгоочікуваному поліпшенню погоди. Для багатьох це означало дво- чи триденні туристичні походи, риболовлю і пікніки в лісах, що протягувалися уздовж річки Прип`ять та її приток.

Той день… коли всі дізналися, що прийшла біда.

Одна з найстрашніших трагедій в історії цивілізації сталася в Україні 26 квітня 1986 року. Трагедії, яка змінила погляди людства на переможне крокування планетою мирного атома. Тисячі квадратних кілометрів стали непридатними для життя на багато років, тисячі людей віддали своє життя, десятки тисяч полишили свої домівки назавжди.

«Першими очевидцями аварії стали компанії чоловіків, які тієї теплої квітневої ночі рибалили в охолоджувальному резервуарі – водоймищі, що використовувалося для розведення риби і мало слугувати доказом безпечності Чорнобильської АЕС. Двоє з рибалок перебували особливо близько до 4-го енергоблока – усього у 260 метрах від турбінного відділення. Раптом вони почули низку притуплених звуків вибухів. Земля під їхніми ногами затремтіла, а вогонь після вибуху несподівано освітив навколишню територію, розкривши їхнє місцезнаходження. Утім, ніхто з патрульних до рибалок не вийшов. Вони продовжували рибалити, тоді як вогонь здіймався дедалі вище над руїнами реактора. Рибалки навряд чи могли оцінити масштаби побаченого ними: ядерна зоря вже зірвалася на землю, отруївши не лише грунт, воду і вилов поблизу, але й безпосередньо їх самих. Ці люди бачили все, однак не розуміли нічого. Вони стали першими, але не останніми, хто не зміг усвідомити дійсності».

Як все було очима самовидців, письменників, аналітиків розповідають книги, які можна взяти у відділі галузевої літератури бібліотеки:

  1. Андржеєвський А. Чорнобильська бувальщина / Анатолій Андржеєвський. – К. : Гамазин, 2019. – 156 с.
  2. Векленко О. Чорнобиль: етюди з натури / Олег Векленко ; пер. з англ. С. Орлова. – Харків : Ранок : Фабула, 2019. – 144 с.
  3. Міхаліцина К. Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи / Катерина Міхаліцина, Станіслав Дворницький. – К. : Портал, 2020. – 135 с.
  4. Плохій С. Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи / Сергій Плохій ; пер. з англ. В. Махоніна, Є. Тарнавського. – Харків : Фоліо, 2019. – 396 с. : іл. – (Великий наук. проект).
  5. Сущенко М. Екскурс у Чорнобиль = Insight info Chernobyl / Марія Сущенко. – К. : Агенство по розповсюдженню друку, 2016. – 272 с. : іл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *