В “Спалахах” дивляться

«Звичайні зомбі. Як працює брехня».

Цей документальний фільм про неймовірний психологічний експеримент, який демонструє наскільки легко зазомбувати людину, наскільки просто змусити її не повірити навіть власним очам, подивилися глядачі бібліокінотеатру «Спалахи».

Авторами проекту є творча група документалістів – Іларіона Павлюка, Володимира Рибася і Олега Рогожі, відомих своїми проектами «ДНК. Портрет нації», «Планета мавп: куди діваються розумні діти?», «Код нації» та іншими.

«Всього 45 хвилин потрібно для того, щоб абсолютно адекватна людина, перебуваючи у здоровому розумі і повній свідомості, назвала чорну кулю білою, і навпаки. Подібні результати експериментів були встановлені неодноразово. Але в нашому проекті «Звичайні зомбі. Як працює брехня» ми розповімо про те, які саме технології «зомбування» застосовуються в сучасному світі, а також вперше покроково покажемо, як вони працюють. А найголовніше, ми розкриємо глядачеві рецепт того, як уберегти себе від маніпуляцій і не бути схильним до впливу навіть найбільш витончених технологій», – сказав Іларіон Павлюк.

Здається, що кожен з нас не піддається маніпуляціям зовні, але виявляється, що це не так.

Глядачі побачили, як саме прийоми зомбування використовуються в інформаційній війні. Зокрема — в російській пропаганді. Автори пояснили, яким чином людей змушують вірити у відверту маячню. «Звичайні зомбі» — це шокуюче одкровення про одну людську слабкість, яку зневажливо називають «стадним інстинктом». Втім, не варто недооцінювати технології та вважати, що з вами подібне неможливо. Це працює для абсолютної більшості. То ж, може й ви — потенційна жертва?

Висновки наших відвідувачів – використовування  певних технологій,  звичайно, впливають на наше мислення і дуже важливо аналізувати і фільтрувати  щоденну інформацію. Кінострічка актуальна, враховуючи те, що ми живемо під час інтенсивної інформаційної війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *