Ювілейні нотатки. Три історії від Світлани Юріївни Чучко

Історія 1 (зворушлива)

Я працюю у бібліотеці з 1986 року. Прийшла сюди, закінчивши Харківський державний інститут культури. Чому саме сюди? На момент закінчення вишу мала 20 років і вважала, що моє місце саме в юнацькій бібліотеці.

За цей час відбувалося багато різних подій: визначних (бібліотека вигравала гранти, брала участь у різних проектах та програмах); смішних (іноді в бібліотеці ледь не зачиняли на ніч читачів. Кота одного разу таки зачинили); драматичних (коли заливало підвал і ми черпали воду і рятували книжки, або коли доводилося відстоювати бібліотеку); приємних (коли нашу роботу відзначали на обласному і всеукраїнському рівні) і зворушливих.

І я розповім одну зворушливу історію.

Травень 2012 року був зелений, барвистий, запашний і дощовий. За святами він непомітно добіг кінця. А кінець травня – це останній дзвоник для школярів і – Ура! – канікули! А для 11-класників цей дзвоник останній у прямому сенсі.

У кінці травня ми запрошуємо школярів до бібліотеки на різні заходи.

Лариса Головко придумала чудову пригодницьку гру «В пошуках скарбів». І ми чекали на нього 5-класників однієї зі шкіл міста.

Стоїмо з колегою, вбрані піратами, «піратами» мали стати також і школярі. Обравши капітана, боцмана, старпома, тощо, поклявшись страшною піратською клятвою, ми мали вирушити на пошуки скарбів. Виконувати всілякі «піратські» завдання, отримувати шматки мапи, аби скласти її докупи і знайти скарб – цілий сундук цукерок.

Чекаємо. Реквізити розставлені, скарби заховані, «веселий роджер» радісно розвивається над усім цим.

І тут починається злива, та ще й з грозою!

Вчителька телефонує, аби повідомити, що вони не доїдуть за такої погоди.

Ми засумували, бо це була апробація заходу. А дощ все періщить!

Бібліограф Інна Єременко дивиться у вікно і говорить: «Он гляньте, випускники туляться під дахом кав`ярні, видно, грошей не вистачає, а на вулиці…» Раптом вона замовкає, зривається з місця і зі словами «Чекайте, я зараз!» кудись біжить.

І що ви думаєте, приводить тих випускників у повному складі. Вони приїхали аж з правого берега біля фонтанів погуляти, але дощ завадив.

І далі ми з ентузіазмом шукаємо «скарби» з ними.

Вони сміються та із задоволенням беруть участь у всіх конкурсах.

Дощ закінчився раптово, так само, як і почався.

Наші гості були у захваті! Вони повернулися в дитинство, аби попрощатися з ним. Та й дощ перечекали.

 

Історія 2 (азартна)

Незабутніми сторінками нашої діяльності лишилися заходи, які ми проводили для «футбольних класів» школи № 37.

Якось ми удвох з бібліографом проводили інтерактивний захід для дев`ятикласників-футболістів.

Вони після тренування зайшли у клас і повсідалися на останніх партах. Ми їх умовляли пересісти ближче, але марно. Настрій у них був такий: «не чіпайте нас – і ми вас чіпати не будемо».

Починаємо захід. Там усілякі цікаві питання. За правильну відповідь – фішка. У кого найбільше фішок – тим призи.

Спочатку без особливого бажання дехто відповідає, отримує фішки. А потім зчинився гармидер: я кричу, вони кричать (у сенсі відповідають на питання за принципом новгородського віча). Ті, хто сидять позаду, питання не чують. А спортивний азарт! І вони потихеньку підсовуються ближче. Активно махають руками, відповідають, кричать: «Я перший відповів! Фішка моя!»

Закінчилося тим, що ми з колегою стоїмо спина до спини і відмахуємося від них журналами. Вони майже у нас на голові!

На щастя, в той момент  повернувся їхній тренер.

Задоволені, розпашілі учасники залишали клас, переможно тримаючи у руках батончики, отримані за фішки. Ми з колегою сміялися до сліз.

 

Історія 3 (романтична)

Проводили ми одного разу до Дня закоханих у школі № 60 надзвичайно ліричний і зворушливий захід, присвячений коханню трьох поетів . Розповідали про кохання португальського поета Камоенса, яке він проніс через усе життя, хоча закоханим так і не судилося бути разом, про останню любов англійського поета Байрона, таку ніжну і трагічну, і про кохання, яке стало благословенням і прокляттям російського поета Дениса Давидова.

10-класники збираються на захід. Вчителька трохи занепокоєно дивиться, потім питає: «А де Алмаза?». Школярі відповідають: «Вона чергує в їдальні». Вчителька: «Дуже добре, хай чергує».

Виявилося, що Алмаза – це вперта та непосидюча дівчинка, яка зовсім не визнає авторитетів і зазвичай поводиться так, як їй заманеться.  Присутність її на заході допускала, що той може бути зірваний.

Починається захід, звучить красива музика, з гуркотом відчиняються двері і ввалюється захекана Алмаза, сідає за другу парту і бурчить: «Як чергувати, так Алмаза, а як про кохання, так ніхто й не запросив». Дивлюся, вчителька трохи нервується.

Розповідаємо про Камоенса – Алмаза мовчить, про Байрона – мовчить, навіть очима не кліпає, так уважно слухає. Звучать вірші, грає музика, все красиво. Захід закінчується, Алмаза встає і каже: «Як романтично! От якби мені хтось такі вірші написав, я б за ним на край світу пішла!».

Ось така вона, непереможна сила кохання!

Спогадами ділилася завідувачка відділу абонементу Світлана Юріївна Чучко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *