Запорізька молодь навчається джокерству

Делегація бібліотеки повернулася з навчання джокерству!

Молоді читачі Ганна Даниленко та Роман Тищенко разом із провідною бібліотекаркою Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва Ларисою Головко майже тиждень провели на Київщині в “Пущі лісовій” на Першій щорічній школі театру пригноблених (організатор – ГО «Театр_змін»).

Форум-театр* «Я тебе чую» почав працювати при бібліотеці ще з 2017 року. Більшість непрофесійних акторів форум-театру вже мають багатий досвід, брали участь у багатьох проєктах, поїздках по Запорізькій області, проходили навчання на різних тренінгах, майстернях з використання методики форум-театру та чудово грають у численних постановках для різної цільової аудиторії.

«Але до нас прийшли нові молоді учасники, які теж хочуть отримати фахові знання і спробувати себе в модерації показів. Я давно мріяла, щоб у нас в групі «не акторів» з’явились інші джокери/ки, а не тільки я модерувала вистави. Щиро цьому радію!», – вважає керівниця Форум-театру Лариса Головко. Саме вона була однією з шести досвідчених тренерок України (Яна Салахова, Анна На, Владислава Крижна, Alla Melnichuk та Наталія Тітійова), які щиро ділилися своїми знаннями з дванадцятьма  учасниками школи театру пригноблених з різних регіонів країни.

Аня Даниленко поділилася своїми враженнями від поїздки: «Під час школи навчилася новим технікам «розігріву», репетиційним технікам. Ознайомилась з різними моделями виходів на сценки, а найголовніше – відчула заряд енергії, натхнення та рішучості займатися форум-театром». Роман Тищенко тільки недавно прийшов у Форум-театр. Він щиро подякував всім тренеркам школи «за їх зусилля та за отриманий досвід».

Попереду у майбутніх джокерів – шестимісячна практика у Запоріжжі, під час якої вони, за менторською підтримкою, самі спробують модерувати вистави Форум-театру в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва. А потім, у травні 2022 року, відбудеться друга оффлайн-школа, на якій учасники зможуть отримати розгорнуті відповіді від тренерок на всі питання, які у них виникнуть під час навчання та практики.

Джокерство для молодих читачів – акторів Форум-театру бібліотеки тільки починається!

* Форум-театр – це метод інтерактивної роботи, спрямований на вирішення соціальних конфліктів. Суть методології форум-театру полягає в пошуку в рамках запропонованого показу з учасниками шляхів вирішення проблеми чи виходу зі складної життєвої ситуації.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *